DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Çilimli'de 6.062 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114778
Şehir : Düzce / Çilimli
Semt-Mahalle : KIRKHARMAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 6062
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1399 Talimat
Muhammen Bedeli
:
267,974 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/1399 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Düzce ili Çilimli ilçesi, Kırkharman köyü, Koca ıhlamurluk mevkii, 111 ada 21 parsel sayılı, 6.062,77 m2 yüzölçümlü, fındık bahçesi nitelikli taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın zeminde de kapama fındık bahçesi olarak kullanıldığı, içinde inşai bir muhdesat bulunmadığı tespit edilmiştir.İlçe Merkezinin 5.5 Km. Kuzeybatısındadır. Denizden yüksekliği 350-600 metre arasındadır. Köyde ağırlıklı olarak fındık tarımı yapılır. Kısmen Orman Köyüdür. Köyün yolu kısmen asfalt kısmen sağlam stabilize malzeme kaplı şekildedir. Karadeniz sahiline 13.7 Km dir. Taşınmaz verim çağında kapama fındık bahçesidir. Taşınmaz % 36 meyilli arazide olup, taşınmaz üzerinde inşai bir muhdesat yoktur. Taşınmazın batı cephesi stabilize mahalle yolu doğu cephesi ise kısmen arazi yoludur. Etrafındaki parseller fındık bahçeleridir. Taşınmazın Konumu:Taşınmaz köy merkezindeki Kırkharman Merkez Mahalledeki Caminin 750 m.güneydoğu tarafındadır.Taşınmazın kullanım durumu: Fındık Bahçesi 2.5 x 2.5 Metre sıra arası ve sıra üzeri mesafeler korunarak tesis edilmiştir.Taşınmazdaki fındık ocakları verim çağındadır. (10-35 Yaş dönemindedir.) Bakım durumları normaldir. Fındık ocaklarının gençleştirme budamaları yapılmıştır. Taşınmazın Ulaşımı: Çilimli İlçesinden itibaren yolları taşınmaza 360 metre kalana kadar ana yol ve kısmen asfalt olup devamı ise stabilize mahalle iç yoludur. Taşınmazın Topoğrafik Durumu: Taşınmaz doğudan batıya doğru alçalarak yaklaşık% 36 Meyildedir. Denizden yükseklik ortalama 470-490 metre arasındadır. Kırkharman köyü meyilli dik arazilerden oluşan bir köydür. Köy arazilerinin bir kısmı devlet ormanlarıdır. Köydeki tarım şekli kapama fındık bahçeleri şeklindedir. Köyde cami ve okul mevcuttur. Taşınmaz köy merkezindeki Camiye göre 750 m. Güneydoğudadır. Taşınmazın bulunduğu mevkide fındık bahçeleri ve 1-2 katlı köy evleri ve ahır-samanlık yapıları ve kısmen devlet ormanı arazileri mevcuttur. Taşınmaz köy yerleşik alanı içinde olduğundan 5403 sayılı Toprak Koruma Ve Arazi Kullanımı Kanuna tabi değildir. Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlı olup, orta derin toprak profiline sahiptir. Tuzluluk, taşlılık ve drenaj sorunu yoktur. Organik madde durumu normaldir.Taşınmaz İçindeki Fındık Ocaklarının Özellikleri: Taşınmaz içindeki ekonomik değeri olan fındık ocakları 2.5 x 3.0 metre sıklıkla tesis edilmiştir. (1000/7.50 x 6.06 Dekar = ) Yaklaşık 800 adet Fındık Ocağı mevcuttur. Fındık ocakları verim çağında ve normal verim seviyesindedir. Kültürel bakımları normaldir. Taşınmazın m2 değerinin 44,20 TL olduğu tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Onaylı imar planı bulunmamaktadır.Köy Yerleşik Alanı Sınırları içinde kalmaktadır. Emsal 0.50 yi ve H max 6.50 metreyi (2 kat) geçmemek şartı ile konut, tarım ve hayvancılık amaçlı yapı yapılabilir. Silo samanlık, yem deposu, vb. yapılar için H max ihtiyaç doğrultusunda belirlenir.
Kıymeti : 267.974,00 TL
Yüzölçümü : 6.062,77 m²
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ------
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1399 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR