DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Özerli'de narenciye bahçesi icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083812
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : ÖZERLİ MAH. / DÖRTYOL
: 10763
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/800 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,076,300 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/800 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Dörtyol İlçesi, 153 Ada, 12 Parsel, Özerli Mahallesi, Dikilitaş Mevkii, tarla vasfında olup üzerinde mandalin ağaçları bulunmaktadır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi ,Özerli Mah Dikilitaş Mevki
Yüzölçümü : 10.763,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dörtyol Belediyesi imar planı dahilinde olup ,belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
Kıymeti : 1.076.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :1- 2565 sayılı Kanunun 28. Mad. Gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisinde kalmaktadır.
2- Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü lehine 06/11/2018 tarih ve 3162402 sayılı şerhi :Bu parsel Büyük Ova Koruma Alanıdır.Parsel bu hali ile ihale edilip kaydındaki şerhler ile birlikte tescili yapılacaktır.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacak olup , başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/800 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR