ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Ergani'de tarım arazisi icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022674
Şehir : Diyarbakır / Ergani
Semt-Mahalle : MORKOYUN MAH. / ERGANİ
: 33858
Yayınlandığı Gazeteler

ERGANİ HABER 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
169,291 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERGANİ İCRA DAİRESİ
2018/199 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır ili Ergani ilçesi Morkoyun Mah-Köy, 142 Ada 30 Parsel taşınmaz tarla vasfındadır. Yerinde yapılan incelemeler neticesinde üzerinde herhangi bir yapının , ağacın olmadığı, ekili tarım ürünlerinin ve tarlanın sürülmüş olduğu, görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu köyün Ergani ilçe merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta olduğu, köy merkezine olan uzaklığının 570 Metre olduğu, belediye hizmetlerinden kısmen faydalandığı tespit edilmiştir. Uydu görüntüsünden ve yerinde yapılan incelemeler neticesinde taşınmazın geometrik olarak düz bir yapıya sahip olmadığı, alanının en ve boy oranlarınında orantısız olduğu, üzerinde herhangi bir yapı olmadığından sınırlarının belli olmadığı görülmüştür. taşınmazın bulunduğu yere yolun gitmediği en yakın yolun köy merkezine giden yol olduğu, taşınmazın en yakın noktasının yola uzaklığının yaklaşık olarak 500 metre uzaklıkta olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 33.858,33 m2
Kıymeti : 169.291,65 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Yok
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR