ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Ergani'de 33.086 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01082933
Şehir : Diyarbakır / Ergani
: 33086
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
57,765 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:25
Satış Yeri
:
Ergani Hükümet Konağı Zemin kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERGANİ İCRA DAİRESİ
2018/42 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 148 Ada, 25 Parsel, DOĞAN Mahalle/Köy, Toprak yapısı bakımından organik maddece zengin, killi-tınlı toprak çeşidine sahip, geçirgenliği iyi, derin profilli toprak grubunda olup 60-70 cm derinliğinde ve toprak derinliği bakımından tarla bitkilerinin yetişebildiği kadar toprak derinliğine sahip, topoğrafik yönden % 0-3 arası eğimli olduğu erozyon ve drenaj sorun olmadığı, tarımsal alet ve ekipmanların çalışabileceği, makineli ekim-hasat ve tarımsal faaliyetlerin yapılabileceği, devlete ait sulama şebekesi olmayıp bundan yararlanarak sulama yapılmadığı, taşınmazın her türlü hububat ve bakliyet ürünleri ekimine uygun olduğu, bitki yetiştirme kabiliyeti bakımından kültür tarımına elverişli birinci sınıf kuru tarım arazisi niteliğindedir
Yüzölçümü : 33.086,12 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 57.765,05 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Ergani Hükümet konağı zemin kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 148 Ada, 12 Parsel, DOĞAN Mahalle/Köy, Toprak yapısı bakımından organik maddece zengin, killi-tınlı toprak çeşidine sahip, geçirgenliği iyi, derin profilli toprak grubunda olup 70-80 cm derinliğinde ve toprak derinliği bakımından tarla bitkilerinin yetişebildiği kadar toprak derinliğine sahip, topoğrafik yönden % 0-2 arası eğimli olduğu erozyon ve drenaj sorun olmadığı, tarımsal alet ve ekipmanların çalışabileceği, makineli ekim-hasat ve tarımsal faaliyetlerin yapılabileceği, devlete ait sulama şebekesi olmayıp bundan yararlanarak sulama yapılmadığı, taşınmazın her türlü hububat ve bakliyet ürünleri ekimine uygun olduğu, bitki yetiştirme kabiliyeti bakımından kültür tarımına elverişli birinci sınıf kuru tarım arazisi niteliğinde,taşınmazın etrafında aynı niteliklere sahip taşınmazlar olduğu, konum itibariyle ulaşım sorunu olmayan ve araç yoluna yakın bulunmakla beraber girdi temini, ulaşım ve pazarlama sorununun olmadığı, sanayi, ticari ve kültürel hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olduğu.
Yüzölçümü : 47.730,51 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 283.996,53 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:36 - 10:41 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:36 - 10:41 arası
Satış Yeri : Ergani Hükümet konağı zemin kat - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR