DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır-Bağlar'da tarla hissesi icradan satılıktır (çoklu satış)

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113906
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Semt-Mahalle : OĞLAKLI MAH. / KÖRHAT
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/76080 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/76080 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 0 Ada, 251 Parsel, OĞLAKLI Mahalle/Köy, Susuz Tarla Nitelikli 20000/158477 Hisseli Taşınmaz Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın Diyarbakır-Şanlıurfa karayoluna 1.parselde Diyarbakır şehir merkezine 23 km mesaffede bulunduğu, uygulama imar planı dahilinde olmadığından DOP (Düzenlenme Ortaklık Payı) kesilmediği, parsel plansız alanda kalsa da Diyarbakır-Şanlıurfa Karayoluna 1.parsel olması ve şehrin gelişmekte olduğu yönde olması itibarı ile üzerinde KDKÇA (Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı) tipi yapılar ve tesisler kurulabileceğinden arsa olarak değerlendirildiği, belediyenin hizmetlerinden kısmen faydalandığı (yol-ulaşım v.b), icraya konu taşınmaza 2,5 km uzaklıkta Çavuşoğlu DOD İşletmesi ve Türk Telekom Doğu 2.Bölge Müdürlüğü işleme tesislerinin bulunduğu, mevkisi ve konumu itibari ile arsa olarak değerlendirildiği, parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığı bildirilmiştir.
Adresi : Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Oğlaklı Mah. Kani Şanlıurfa - Diyarbakır Karayoluna 1.Parsel 23.KmBağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 158.477 m2 Arsa Payı : -
İmar Durumu : Bağlar Belediyesi sınırları dahilinde parselin plansız alanda kaldığı,
Kıymeti : 400.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 0 Ada, 251 Parsel, OĞLAKLI Mahalle/Köy, Susuz Tarla Nitelikli 92843811/448489910 Hisseli Taşınmaz Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın Diyarbakır-Şanlıurfa karayoluna 1.parselde Diyarbakır şehir merkezine 23 km mesaffede bulunduğu, uygulama imar planı dahilinde olmadığından DOP (Düzenlenme Ortaklık Payı) kesilmediği, parsel plansız alanda kalsa da Diyarbakır-Şanlıurfa Karayoluna 1.parsel olması ve şehrin gelişmekte olduğu yönde olması itibarı ile üzerinde KDKÇA (Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı) tipi yapılar ve tesisler kurulabileceğinden arsa olarak değerlendirildiği, belediyenin hizmetlerinden kısmen faydalandığı (yol-ulaşım v.b), icraya konu taşınmaza 2,5 km uzaklıkta Çavuşoğlu DOD İşletmesi ve Türk Telekom Doğu 2.Bölge Müdürlüğü işleme tesislerinin bulunduğu, mevkisi ve konumu itibari ile arsa olarak değerlendirildiği, parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığı bildirilmiştir.
Adresi : Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Oğlaklı Mah. Kain Şanlıurfa - Diyarbakır Karayoluna 1.Parsel 23.KmBağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 158.477 m2 Arsa Payı :
İmar Durumu : Bağlar Belediyesi Sınırları Dahilinde Plansız Alanda Kaldığı,
Kıymeti : 656.140,01 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/76080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR