DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Dikili Gökçeağıl Mahallesi'nde 40640 m² zeytinli tarla mahkemeden satılıktır (toplu satış)

DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003512
Şehir : İzmir / Dikili
: 40640
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 27.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
609,600 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Dikili İlçe, 253 Parsel, GÖKÇEAĞIL Mahallesi, Keneler mevkiinde bulunmaktadır, yer yer düz, yer yer% 10-15 e kadar eğimli, birkısımbölgeleri derin toprak yapısında, bazı bölgeleri ise sığ toprak yapasında tarım arazisidir, Taşınmaz Zeytinli Tarla vasfında, toprak bünyesi killi tın dır, taşınmazda eğim kuzey-güney yönlü olup, güneye doğru eğim azalmaktadır, buna mukabil doğu yönlü tarafta da toprak kalitesi tarımsal yönden azalmaktadır, taşınmazın bir kısmı boş ekili dikili herhangi bir tarımsal ürün bulunmamaktadır, bir kısmında ise orman emvali meşe palamudu ve kızılçam ağaçları ve çalımsı bitkiler vardır, bir kısmında çeşitli aralıklarla karışık olarak dikilmiş 10-15 yaşlarında, 50 adet Ayvalık cinsi yağlık zeytin ağaçları mevcuttur, ağaçlar bakımsız ekonomik olarak verim alınamayacak durumdadır, taşınmazda elektrik enerjisi ve su kaynağı yoktur, kadastral yola cephesi yoktur, taşınmaz bağlı bulunduğu Gökçeağıl mahallesine 750 m, Gökçeağıl-Nebiler Karayoluna 750 m mesafededir, taşınmazda kuru şartlarda zeytin tarımı yapılmakta, görünüm olarak hayvan otlatma amacıyla kullanılan arazi görünümündedir, uzun zamandır toprak işleme ve arazi iyileştirme işleminin yapılmadığı belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 40.640,00m2
İmar Durumu : Dikili ( İzmir ) Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi 1/25000 ölçekliNazım İmar Planında " Tarım Alanı" nda, parselin çok azkısmı da Orman Alanı"da kalmaktadır.
Kıymeti : 609.600,00 TL
KDV Oranı : % 18
Damga Vergisi Oranı : % 05,69
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Dikili İlçe, 242 Parsel, GÖKÇEAĞIL Mahallesi, Keneler mevkiinde bulunan taşınmaz yer yer düz, yer yer% 10-15 e kadar eğimli, birkısımbölgeleri derin toprak yapısında, bazı bölgeleri ise sığ toprak yapasında tarım arazisidir, Taşınmaz Zeytinli Tarla vasfında, toprak bünyesi killi tın dır, taşınmazda eğim kuzey-güney yönlü olup, güneye doğru eğim azalmaktadır, buna mukabil doğu yönlü tarafta da toprak kalitesi tarımsal yönden azalmaktadır, taşınmazın bir kısmı boş ekili dikili herhangi bir tarımsal ürün bulunmamaktadır, bir kısmında ise orman emvali meşe palamudu veçalımsı bitkiler vardır, bir kısmında çeşitli aralıklarla karışık olarak dikilmiş 35-40 yaşlarında, 96 adetverim çağında Ayvalık cinsi yağlık zeytin ağaçları mevcuttur, taşınmazda elektrik enerjisi ve su kaynağı yoktur, kadastral yola cephesi yoktur, taşınmaz bağlı bulunduğu Gökçeağıl mahallesine 950 m, Gökçeağıl-Nebiler Karayoluna 700 m mesafededir, taşınmazda kuru şartlarda tarım yapılmaktadır.
Yüzölçümü : 38.560,00 m2
İmar Durumu : Dikili ( İzmir ) Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi 1/25000 ölçekliNazım İmar Planında " Tarım Alanı" ndakalmaktadır.
Kıymeti : 501.280,00 TL
KDV Oranı : % 18
Damga Vergisi Oranı : % 05,69
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/05/2019 “5070 sayılı yasanın 5. ve 22. maddeleri gereğince elektronik imza ile oluşturulan belgeler elle atılan ıslak imza ile aynı hukuki sonucu doğurur”

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR