DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Didim Akyeniköy'de 105.000 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117926
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AK-YENİKÖY MAH. / AKYENİKÖY
: 105000
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 18.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
4,725,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT 1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 0 Ada, 706 Parsel, AKYENİKÖY Mahalle/Köy, KIRIKİÇİ Mevkii, Söz konusu TARLA ise Akyeniköye 10 km, Didime 15 km uzaklıktadır. Bölgede alt yapı hizmetleri kısmen bulunmaktadır. Tarla Söke Didim karayoluna ikinci parsel olması kadastro yolunun bulunması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur.Ayrıca söz konusu taşınmazın planında bulunan 15 mt. lik yol ile yeni yapılan Söke Didim karayolu döner kavşağına bağlayan yol bulunmaktadır. Taşınmaz topografikolarak düz geniş bir yapıdadır. Taşınmazın kuzey cephesinden kadastral yola cephesi bulunmakta olup, özel araçlar ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yakın çevresinde zeytin, arpa ve buğday tarımı uygulanmaktadır. Bu özellikler değerini etkileyen olumlu faktörlerden de sayılabilir.
Didim Belediyesinde yapılan inceleme araştırmada söz konusu taşınmazın 1/100.000 'lik Çevre planı içerisinde Gelişme alanı içerisinde yer almaktadır. Söz konusu taşınmazın Çevre planında ki durumu taşınmazın değerine çevresinde ki diğer taşınmazlara değerine olumlu etkisi bulunmaktadır.

Adresi : Söke -Didim KarayoluDidim / AYDIN
Yüzölçümü : 105.000 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 4.725.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT 1 -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR