DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli\Honaz'da müştemilatlı tarla icradan satılıktır (13/48 hisse)

DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065614
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : DEREÇİFTLİK MAH. / HONAZ
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4907 Esas
Muhammen Bedeli
:
856,804 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. İCRA DAİRESİ


2018/4907 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI; Denizli ili,Honaz İlçesi, Dere çiftlik mah., Tatar çiftliği Mevkii, M22-b-17-b-1, M22-b-17-b-2 Pafta , 124 ada, 16 parselde kayıtlı 205.995,76 m2 alanlı TARLA vasıflı taşınmazın 13/48 hissesi "A.Z." adına kayıtlıdır. Taşınmazın 13/48 hissesi satışa arz edilmiştir. Taşınmaz Dereçiftlik mahallesi hudutları içerisinde ve Dereçiftlik ile Kocabaş mahallelerinin kuzey yönünde yer almaktadır. Parsele Denizli-Ankara yolu Kocabaş cezaevinin doğu sınırını takip eden 3,5 kmlik stabilize tarla yolu ile ulaşılmaktadır. Taşınmaz Honaz İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde olmayıp imar planı dışındadır.Kadastro parseli şeklindedir. TARLA vasıflı taşınmazın kadastral yola sınırı yoktur.Parsel dörtgen şekilli düzgün bir geometrik şekle ve topoğrafyaya sahiptir. Yerleşim yerlerine uzak konumdadır. Verim durumu iyi, yöresel alışkanlıklara göre Mısır, Yonca, Ayçiçeği vb ürünlerin yetiştirilebileceği halihazırda tarla olarak kullanılan sulu tarım arazisidir. Kumlu-tınlı toprak yapısında olup eğimsizdir. Parsel imar sahası dışındadır.

1-Taşınmaz üzerinde 50,00 m² alanlı kerpiç yığma tarzda yapılmış ardiye şeklinde metruh bir bina vardır. Binanın bazı duvarları ve çatısı yıkılmış haldedir. Enkaz değeri yıkım değerini karşılamayacağından binanın ekonomik değeri yoktur.

2- Taşınmaz üzerinde 100,00 m² alanlı kerpiç yığma tarzda yapılmış üç duvarı yapılmış ön duvarı olmayan ardiye şeklinde araçların park edildiği üzeri ahşap çatılı lakin çatısı yıkılmak üzere olan yapı vardır.Zemin toprak haldedir.40-50 yıllık yapıdır.

3- Taşınmaz üzerinde 200,00 m² alanlı kerpiç yığma tarzda yapılmış 5 oda, 1 ekmek evi ve 1 ardiyeden oluşan yapı vardır.Kerpiç yığma tarzda yapılmıştır. ,Kapı ve pencereleri ahşap doğ.lı yağlı boyalıdır. Odalarda ve ekmek evinde zemin beton kaplamalıdır. Duvarlar sıvalı- badanalı , tavan ahşap kaplamalıdır. Odalardan bazılarında ahşap dolap vardır. Lakin dolaplar kullanılmayacak kadar eskidir.Bina üzeri ahşap çatılı kiremit örtülüdür. 40-50 yıllık yapıdır.

4- Taşınmaz üzerinde 80,00 m² alanlı kerpiç yığma tarzda yapılmış üç duvarı yapılmış ön duvarı olmayan ardiye şeklinde araçların park edildiği bitişiğinde wc. Olan üzeri ahşap çatılı lakin çatısı yıkılmak üzere olan yapı vardır.Zemin toprak haldedir.40-50 yıllık yapıdır.

5- Taşınmaz üzerinde 110,00 m² alanlı tuğla yığma tarzda yapılmış 5 oda , 1 wc. , 1 banyo , koridor şeklinde yapılmış üzeri ahşap çatlı kiremit örtülü yapı vardır.Yapı natamamdır. Dışı kaba sıvalı- badanasızdır. İç kısmı kısmen kaba sıvalı kısmen sıvasızdır. İç kapılar ve mesken giriş kapısı yoktur. Zeminler beton haldedir.Binada başkada bir imalat yoktur. Pencereleri yoktur. 5-10 yıllık yapıdır.Yapılmaya başlanmış lakin devam edilmemiştir.

6- Taşınmaz üzerinde 160,00 m² alanlı kerpiç yığma tarzda yapılmış üç duvarı yapılmış ön duvarı olmayan ardiye şeklinde araçların park edildiği üzeri saç çatılı olan yapı vardır.Zemin toprak haldedir.10-20 yıllık yapıdır. Denizli 3. İcra Hukuk Mahkemesi'nin 2018/823 Esas 2019/463 Karar sayılı kararı ile taşınmazın toplam değeri 3.163.586,40 TL olup, satışa sunulan taşınmazın 13/48 hissesi 856.804,65 TL değer taşır.
İmar Durumu : Yukarıda bahsedildiği gibi
Kıymeti : 856.804,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibi
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR