DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Pamukkale'de 6800 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010461
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : GÜZELPINAR MAH. / ÇEŞMEBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/54 Talimat
Muhammen Bedeli
:
28,560 TL
Birinci Satış Günü
:
23.08.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 09:30
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2015/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 0 Ada, 3594 Parsel, GÜZELPINAR Mahalle/Köy, ünez Mevkii, Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında olup,kıraç ve kuru tarım ziraatı uygulanmaktadır. Taşınmaz %6-12 arası eğimli olup tarım arazileri ile orman arazisi arasında bulunmaktadır. Keşif günü itibariyle daha önceden kekik bitkisinin ekilmiş olup bakımsızlıktan kurumuştur.Taşınmaz boş durumda ve tarımsal faaliyette bulunulmadığı tespit edilmiştir.Taşınmaza orman içi stablize yoldan gidilmektedir. Taşınmaz iklim-toprak özelliklerine göre ve yöresel tarım alışkanlıklarına göre genelde kuru tarla ürünleri yetiştirilmektedir.
Adresi : Güzelpınar Mah. Pamukkale,Denizli
Yüzölçümü : 6.800 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 28.560,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 0 Ada, 3595 Parsel, GÜZELPINAR Mahalle/Köy, ünez Mevkii, Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında olup,kıraç ve kuru tarım ziraatı uygulanmaktadır. Taşınmaz %6-12 arası eğimli olup tarım arazileri ile orman arazisi arasında bulunmaktadır. Keşif günü itibariyle daha önceden kekik bitkisinin ekilmiş olup bakımsızlıktan kurumuştur.Taşınmaz boş durumda ve tarımsal faaliyette bulunulmadığı tespit edilmiştir.Taşınmaza orman içi stablize yoldan gidilmektedir. Taşınmaz iklim-toprak özelliklerine göre ve yöresel tarım alışkanlıklarına göre genelde kuru tarla ürünleri yetiştirilmektedir.
Adresi : Güzelpınar Mah. Pamukkale/Denizli
Yüzölçümü : 5.200 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 21.840,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/08/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR