DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Denizli/Pamukkale'de 16200 m² tarla mahkeme kararıyla satılacaktır

DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041173
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KARAKURT MAH. / KARŞIYAKA
: 16200
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,054,954 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi, vezne ve 2 nolu oda yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, Karakurt Köyü, 133 Parsel, 16.200,00 m2 yüzölçümlü,tarla vasfındaki taşınmaz, kumlu-killi-tınlı, az taşlı-çakıllı, % 8 eğimli,tuzluluk problemi olmayan,derin profil yapısına sahip,verimli,2.sınıf tarım arazisi olup,düzgün bir geometrik şekle sahiptir.Mahalle asfalt yoluna cephelidir.Ulaşımı kolay,yerleşim yerine 800 m. mesafede olup, üzerinde 2 adet 25-30 yaşlarında ahlat ağacı bulunup, asfaltla sınır olan kısmı telle çevrili içerisinde çeşitli meyve ve zeytin ağaçlarının olup, tarım amaçlı ve hobi bahçesi olarak kullanılabilir.İmar planı dışında, tarım arazisidir.
İmar Durumu : Denizli Büyükşehir Belediye Başk.nın yazılarında, Denizli İl Bütün Nazım İmar Planında " Kısmen Tarım Alanı Kısmen İkinci Derece Yol " olarak planlı olduğu yazılıdır.
Kıymeti : 1.054.954,00 TL.KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak: 534,05 m2.lik bölümü üzerinde Botaş lehine daimi irtifak hakkı tesisi vardır.( Ağaç dikmemek, bina vs. sabit tesis yapmamak, sadece yıllık ziraat yapmak şartıyla )
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi, vezne ve 2 nolu oda yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR