DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Pamukkale'de 13.742 m² tarla icradan satılıktır

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201572
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KOCADERE MAH. / ÇEŞMEBAŞI
: 13742
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8332 ESAS
Muhammen Bedeli
:
288,595 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 11:10
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ

2019/8332 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Pamukkale ilçesi Kocadere Mahallesi Ortaksavak Mevkii 233 Ada 14 Parsel Sayılı 13.742,65 m2 Yüzölçümlü Tarla Vasfındaki Taşınmaz. Satışa konu taşınmaz Kocadere mahallesi hudutları içerisinde ve Kocadere mahallesinin Güneybatı ve Güzelköy (Yiğenağa) mahallesinin Kuzeydoğu yönünde yer almaktadır. Parsele Güzelköy(Yiğenağa) - Kocadere mahalle yolunun 3. km.sinden kuzeye doğru ayrılan 350 metrelik stabilize tarla yolu ile ulaşılmaktadır.Satışa konu taşınmazın keşif tarihinde 3-4 yaşlarında kapama Erik bahçesi şeklinde kullanıldığı görülmüştür. Parsel üçgen şekilli düzgün bir geometrik şekle ve topoğrafyaya sahiptir. Zeminde kot farkından dolayı 3 kademe halindedir. Kademeler sınırında çeşitli ağaçlar dikili olup,kademeler arası 0,5 ila 1 metre kot farkı vardır. Yerleşim yerlerine kısmen yakın konumdadır. Verim durumu iyi, yöresel alışkanlıklara göre Mısır, Yonca, Pamuk vb ürünlerin yetiştirilebileceği, meyvecilik yapılabilen sulu tarım arazisidir. Kumlu-tınlı toprak yapısında olup eğimsizdir. Parsel imar sahası dışındadır.
İmar Durumu : Dosyadaki Pamukkale Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısına göre satışa konu taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı dışında kalmaktadır.Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 288.595,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğugibidir.
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İ.İ.K.127.Maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilmesine,bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmamasına,gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçmesine, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8332 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR