DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Denizli/Honaz'da tarım arazisinin hissesi icradan satılıktır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978431
Şehir : Denizli / Honaz
: 8200
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 09.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6270 Esas
Muhammen Bedeli
:
105,233 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:25
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. İCRA DAİRESİ
2018/6270 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili Honaz İlçesi Honaz mahallesi, Dedepınarı mevkii, M22b21a pafta 0 ada 2250 nolu parselde borçlu adına 7/18 hesse ile kayıtlı tarla vasıflı taşınmaz, taşınmaz Honaz ilçesi, Honaz mahallesi hudutları içerisinde ve Honaz ilçe merkezinin Kuzey, Denizli Organize Sanayi Bölgesinin Güney yönünde yer almaktadır. Parsele Denizli Organize Sanayii Bölgesi - Honaz asfalt ilçe yolu ile ulaşılmaktadır. Parsel bu yolun dördüncü kilometresinde ve asfalt ana yola sınır konumdadır. 8.200,00 m² yüzölçümlü arazinin özel araç ve toplu taşıma ile ulaşımı mümkün olan yolu mevcut olup yerleşim yerlerine kısmen yakın konumdadır. Parselin doğu kısmında yer alan 3.000 m² lik kısmında 20 adet Trabzon Hurması ağacı dikili, ortada kalan 1.700 m² lik kısmında Yonca ekili ve batı kısmında yer alan 3.500 m² lik kısmında 25 adet Trabzon Hurması ağacı dikilidir. Parselin doğu kısmı ve üzerindeki ağaçlar bakımsız ve yabancı otlar tarafından kaplanmış haldedir. Parselin Orta ve Batı kısmı ve üzerindeki ağaçlar kısmen bakımlıdır. Yöresel tarım alışkanlıklarına göre meyvecilik yapılabilen, Mısır,Yonca, vb sulu tarım ürünlerinin yetiştirilebildiği Tarla vasfında taşlılık problemi olmayan, verim durumu iyi sulu tarım arazisidir. Kadastral yola sınırdır.
Yüzölçümü : 8200,00 m²
SATIŞ YAPILACAK
HİSSE : 7/18
İmar Durumu : İmar planı dışındadır
Kıymeti : 105.233,33 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Kültür Varlığı Şerhi 01/03/1990 tarih 276 yevmiye
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070
Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127 maddesi uyarınca ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6270 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR