DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Denizli Honaz'da 22.000 m² tarla icradan satılıktır

DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037877
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : MENTEŞE MAH. / HONAZ
: 22000
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74 Talimat
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi / Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/74 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Denizli ili, Honaz ilçesi, Menteşe mahallesi, Karaçalı mevkii, o ada 70 parselde kayıtlı, 22.000,00 m2 büyüklüğünde tarım arazisidir. Taşınmaz tarla vasfında, sulu, zeminde kot farkından dolayı 3 kademe şeklinde, taşsız, killi-tınlı derin toprak yapısında, tuzluluk ve drenaj problemi olmayan, yöre iklimine uygun her türlü ürünün yetişebileceği 2. sınıf bir tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde tamamında 18-20 yaşında klasik kapama kiraz bahçesi tesis edilmiş durumdadır. Kiraz ağaçlarının kültürel bakım, budama, ilaçlama vb. işleri yapılmış halde ve düzgün görünümdedir. Parselde damla sulama sistemi kurulmuş olup, kiraz ağaçları bu sistemle sulanmaktadır. Taşınmaz ortalama %10 eğime sahiptir.
Taşınmaza, Honaz-Menteşe ana köy yolunun 4 üncü kilometresinden kuzeye doğru ayrılan 300 metrelik stabilize zemini bozuk tarla yolu ile ulaşılmaktadır. Menteşe mahallesine 1,25 kilometre ve Honaz ilçe merkezine 4,25 kilometre asfalt-stabilize yol mesafesinde olup, taşınmaza özel vasıtayla ulaşım imkanı vardır. Taşınmaz imar sahası dışındadır.
Dava konusu 0 ada 70 parsel sayılı taşınmazla ilgili köye olan mesafesi, düzgün bir geometrik şekle ve topografyaya sahip olması, verim durumu, sulanabilir olması gibi özellikleri göz önüne alındığında; yerinde ve çevresinde yaptığımız inceleme ve araştırmalarda, mahalli serbest piyasa rayici üzerinden alım ve satımlar göz önüne alınarak, üzerindeki kiraz bahçesi dahil 1 m2 sinin değerinin 25,00 TL edeceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : İmar Sahası dışında olduğu Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : ipotekli ve hacizli
1. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi / Denizli
İİK.127 Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebliğatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Artırma ile yapılan satışlarda, mülkiyet ihale ile alıcıya geçtiğinden, bu andan itibaren mal fiilen teslim edilmemiş olsa dahi, malın nef'i ve hasar da alıcıya ait olacağından.Alıcı tarafından talep edilmesi ve masrafların yatırılması halinde muhfaza tedbirlerinin alınmasına
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019 Celalettin Karakoyunlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR