DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Honaz'da 11000 m2 kiraz bahçesi icradan satılıktır(çoklu satış)

DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184021
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 04.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6586 Esas
Muhammen Bedeli
:
363,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ

2018/6586 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 82 Parsel, MENTEŞE Mahalle/Köy, KARAÇALI Mevkii,DENİZLİ ili, HONAZ ilçesi, MENTEŞEmahallesi, KARAÇALI mevkii, 82 PARSEL, TAM Arsa paylı, 11.000,00 m2 miktarlı KİRAZ BAHÇESİ vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın toprak grubu: Tınlı, Eğim Durumu:%8-10, Bünye:Orta, Ulaşım: Kolay, Organik Madde:İyi, Profil derinliği:Derin, Taşlık Durumu:Az taşlı, Erozyon Riski:Orta, Keşif Anındaki Durumu:Kiraz Bahçesi, Sulama Durumu:Sulu Tarım arazisidir. Taşınmaz Menteşe Mahallesine 2 Km. Honaz İlçe Merkezine, 5 km mesafede ve ulaşım asfalt yol ile yapılmaktadır. Taşınmazın kadastral yola cephesi vardır. Düzgün bin geometrikşekle ve topoğrafikyapıya sahiptir. İmar sahası dışındadır. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Bahçenin geneli 2 ile 18 farklı yaş aralığında kiraz ağaçlarından oluşmaktadır. Bunun yanında az sayıda muhtelif tür ve yaşlarda Erik, Elma, Şeftali ağaçlarınında bulunduğu ve Ağaçların kültürel bakımlarının yapılmış olduğu görülmüştür. Zeminde kot farkından dolayı bahçe 2 kademe halinde kullanılmaktadır. Bahçede damlama sulama sistemi mevcut olup, ağaçlar bu sistem ile sulanmaktadır. Taşınmaz geometrik ve topoğrafik olarak düzgün bir şekle sahip olması yönüyle Tarımsal faaliyet için uygundur. İl ve ilçe merkezine mesafesinin kısadır. , verimli , sulu tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 11.000 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar sahası dışındadır.
Kıymeti : 363.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 4569 Parsel, HONAZ Mahalle/Köy, KÖYCİVARI Mevkii, DENİZLİ ili, HONAZ ilçesi, HONAZmahallesi, KÖYCİVARI mevkii, 4569 PARSEL, TAM Arsa paylı, 502,50 m2 miktarlı BİR KATI TAMAM DİĞER KATLARI NATAMAM BETONARME KARKAS BİNA vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz Cumhuriyet Mah. Barbaros Sok. No:18 Honaz/Denizli adresindedir. Honaz İlçe Merkezinden Hüseyin Kabasakal caddesi istikametine devam edilir. Caddenin devamından Çay kıyısı 2.sokağa dönülür ve sokağın devamından sağa Barbaros Caddesine dönülür. Satış konu taşınmaz bu sokak üzerinde sol kolda yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde Bodrum+zemin katlı betonarme bina ve binanın arka kısmında bahçede 150,00 m2 alanlı besihane yapısı bulunmaktadır. Binanan bodrum katı:83,00 m2 alanlı, zemin katı 95,00 m2 alanlıdır. Toplamda 178,00 m2 inşaat alanlıdır. Bodrum kattaki mesken 20 yıllık zemin kattaki mesken 8 yıllıktır. Taşınmaz üzerindeki binanın çatısı yoktur. Asansör yoktur. Bina bodrum katı meskeni girişi bodrum katta zemin kattaki mesken girişi zemin kattandır. Zemin kattaki ana giriş kapısı demir doğramalıdır. Taşınmaz üzerindeki binanın bodrum katına; 18.02.1997 tarih ve 16 sayılı yapı ruhsatı ve 21.02.1997 tarih 13 sayılı yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Taşınmaz içindeki bina için bodrum+zemin+1 normal katlı 18.02.1997 tarihinde onaylı mimari projesi vardır. Bodrum kattaki mesken; 71 m2 alanlıdır. Mesken giriş kapısı ahşap doğramalı verniklidir. Mesken içi kapılar Amerikan kıpıdır. Isıtma sobalıdır. 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, giriş-koridor , wc, banyo 1 balkon şeklindedir. Odalar ve salonda zeminler ahşap parke kaplamalı, mutfakta mozaik, giriş-koridorda seramik kaplamalıdır. Duvarlar ve tavan normal sıvalı-badanalıdır. Mutfakta tezgah mermerit dolaplar MDF doğramalıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC doğramaladır. Banyo ve Wc'de duvarlarıve zemin seramik kaplamalıdır. Zemin kattaki mesken; 83,00 m2 alanlıdır. Mesken giriş kapısı çelik, Mesken içi kapılar Amerikan kıpıdır. Isıtma sobalıdır. 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, giriş-koridor , wc, banyo 2 balkon şeklindedir. Odalar, mutfak ve salonda zeminler laminant parke , giriş-koridorda seramik kaplamalıdır. Duvarlar ve tavan normal sıvalı-badanalı alçı kartonpiyerlidir. Mutfakta tezgah werzalit dolaplar MDF doğramalıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri plastik PVC doğrumaladır. Banyo ve Wc'de duvarlır ve zemin seramik kaplamalıdır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Honaz mah. De Cumhuriyet mah,de Barbaros Sokağa cephelidir. Mevlanan Camiine, Honaz Devlet Hastanesine, Höyük Caddesine, Çevre yoluna Cumhuriyet İlkokuluna yakın konudadır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı her türlü vasıta ile rahattır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Barbaros Sok. No:18 Honaz / DENİZLİ
Yüzölçümü : 502,50 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Honaz İlçesi, Uygulama İmar planı dahilinde; Konat alanında, ayrık nizamlı, kat adadi:2, KAKS/E:0,25/0,50 şeklindedir. Ön ve komşu çekme mesafeleri 2,00 M.dir.
Kıymeti : 351.928,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6586 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR