BULDAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Güney'de 9000 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

BULDAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963950
Şehir : Denizli / Güney
: 9000
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/667 Esas
Muhammen Bedeli
:
61,560 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
BULDAN HÜKÜMET KONAĞI ÖN GİRİŞ BAHÇESİ/BULDAN-DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULDAN
İCRA DAİRESİ
2018/667 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Güney ilçesi Cindere Mah. Kızılalan Mevkii 190 Ada 13 Parsel Sayılı 9.000,00 m2 Yüzölçümlü Tarla Vasfındaki Taşınmaz. Satışa konu taşınmaz kumlu-tınlı toprak yapısına sahip,kıraç tarım arazisi vasfındadir. Taşınmazın toprak orta ve harhangi bir taşlılık problemi bulunmamaktadır.Taşınmaz topoğrafik olarak %2-3 eğime sahiptir.Taşınmaz Cindere-Gözler yoluna yaklaşık 800 m,köy yerleşim alanına ise yaklaşık 5,5 km mesafededir.Taşınmazın herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Taşınmazın toprak yapısı,mevkisi,komşu taşınmazların durumları da gözönüne alındığında taşınmaz üzerinde tek yıllık ve çok yıllık kıraç tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun olduğu tespit edilmiştir.Hali-hazırda kısmen kekik dekili kısmen boştur.
İmar Durumu : Dosyadaki bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz imar alanı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 61.560,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : BULDAN HÜKÜMET KONAĞI ÖN GİRİŞ BAHÇESİ/BULDAN-DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Güney ilçesi Cindere Mah. Arıcak Mevkii 286 Ada 13 Parsel Sayılı 2.947,60 m2 Yüzölçümlü Bahçe Vasfındaki Taşınmaz.Satışa konu taşınmaz kumlu-tınlı toprak yapısına sahip,sulu tarım arazisi vasfındadır.Taşınmazın toprak orta ve herhangi bir taşlılık problemi bulunmamaktadır.Taşınmaz topoğrafik olarak %15-20 eğime sahiptir.Taşınmaz köy yerleşim alanına yaklaşık 2,5 km mesafededir.Taşınmazın herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Taşınmazın toprak yapısı,mevkisi,komşu taşınmazların durumları da göz önüne alındığında taşınmaz üzerinde tek yıllık ve çok yıllık sulu tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun olduğu tespit edilmiştir.Hali-hazırda 20-25 yaşlarında ağaçlardan oluşan kapama zeytinlik olarak kullanılmaktadır.
İmar Durumu :Dosyadaki bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz imar alanı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 65.363,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : BULDAN HÜKÜMET KONAĞI ÖN GİRİŞ BAHÇESİ/BULDAN-DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilmesine,bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmamasına, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçmesine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR