ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Çivril'de 4536 m2 tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048188
Şehir : Denizli / Çivril
Semt-Mahalle : KOCAYAKA MAH. / ÇİVRİL
: 4536
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİVRİL 30 AĞUSTOS 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/633 Talimat
Muhammen Bedeli
:
36,288 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3. KAT BEKLEME SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİVRİL
İCRA DAİRESİ
2018/633 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 142 Ada, 11 Parsel, KOCAYAKA Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz boş tarla görünümünde hafif eğimli, toprak yapısı olarak killi-kireçli toprak yapısında, toprak profili iyi, drenaj ve su tutma kapasitesi orta seviyede sulu tarım arazileri niteliğindedir. şekil itibariyle dikdörtgendir. DSİ ana sulama kanalına bağlı olan yer altı su şebekesinden (hidrant) sağlanan sulama suyu ile sulama imkanları mevcuttur. Yaklaşık 400 mt güneydoğusunda Belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanan meskenlerin bulunduğu, Kocayaka Mahallesi kadastral yoluna güney cephesinden kuş uçuşu olarak yaklaşık 150 mt mesafede olduğu kıymet takdiri raporunda belirtilmiştir.bölgede yetiştirilen her türlü tek yıllık tarla bitkileri ve meyvecilik üretimine elverişlidir. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü : 4.536 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 36.288,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3. KAT BEKLEME SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 145 Ada, 7 Parsel, KOCAYAKA Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz boş tarla görünümünde hafif eğimli, toprak yapısı olarak killi-kireçli toprak yapısında, toprak profili iyi, drenaj ve su tutma kapasitesi orta seviyede sulu tarım arazileri niteliğindedir. şekil itibariyle dikdörtgendir. DSİ ana sulama kanalına bağlı olan yer altı su şebekesinden (hidrant) sağlanan sulama suyu ile sulama imkanları mevcuttur. Yaklaşık 400 mt güneydoğusunda Belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanan meskenlerin bulunduğu, Kocayaka Mahallesi kadastral yoluna güney cephesinden kuş uçuşu olarak yaklaşık 150 mt mesafede olduğu kıymet takdiri raporunda belirtilmiştir.bölgede yetiştirilen her türlü tek yıllık tarla bitkileri ve meyvecilik üretimine elverişlidir. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü : 24.984 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 199.872,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3. KAT BEKLEME SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 165 Ada, 7 Parsel, KOCAYAKA Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz halihazırda hububat ekilidir. hafif eğimli, toprak yapısı olarak killi-kireçli toprak yapısında, toprak profili iyi, drenaj ve su tutma kapasitesi orta seviyede sulu tarım arazileri niteliğindedir. şekil itibariyle uzun ince dikdörtgendir. Toplulaştırma parseli olan taşınmazın kuzey cephesinden, Kocayaka Mahallesi kadastral yoluna direk çıkışı bulunmaktadır. Büyükbaş hayvancılık besihanesi, tavuk üretim kümesi gibi tarımsal üretim ve işletme tesisi kurulmasına elverişlidir. DSİ ana sulama kanalına bağlı olan yer altı su şebekesinden (hidrant) sağlanan sulama suyu ile sulama imkanları mevcuttur. Kocayaka Mahallesi yerleşim alanlarına batı cephesinden yaklaşık 1500 mt mesafede olduğu kıymet takdiri raporunda belirtilmiştir.bölgede yetiştirilen her türlü tek yıllık tarla bitkileri ve meyvecilik üretimine elverişlidir. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü : 13.189 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 131.890,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3. KAT BEKLEME SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 234 Ada, 41 Parsel, KOCAYAKA Mahalle/Köy, satışa konu taşınmaz bağ niteliğinde olup, boş tarla görünümündedir. hafif eğimli, taşlı geçirgen zemin yapısında ve tınlı kireçli toprak yapısında, toprak profili ve tekstür yapısı düşük kuru tarım arazileri niteliğindedir. hafif taşlık zemine sahip olmasına rağmen tarımsal faaliyete gayet elverişlidir. kuru tarım arazisi olarak değerlendirilesine rağmen güney cephesindeki DSİ sulama kanalından motopomp vasıtasıyla sulama imkanı mevcuttur. konum olarak meskun alanlara kısmen uzak konumda olup, kadastral yola cephesi yok ve ulaşım imkanı kısıtlıdır. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü : 8.737,67 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 34.950,68 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYE BİNASI 3. KAT BEKLEME SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/633 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR