ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Çal'da 5243 m2 tarla icradan satılıktır

ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155662
Şehir : Denizli / Çal
: 5243
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAL GÜCÜ 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/147 Talimat
Muhammen Bedeli
:
15,729 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 09:30
Satış Yeri
:
Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah Salonu 4. Kat Çal/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAL İCRA DAİRESİ

2017/147 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çal İlçesi Sazak mahallesi Söğütlüpınar mevkiinde bulunan 127 ada33 parsel sayılı taşınmaz 5243,13m² lik tarla vasfında üzerinde kekik dikili olduğu ancak kürtürel işlemlerinin pek fazla yapılmadığı, (çapalama ot alma vb)görülmüştür. Arazi güney-kuzey yönünde eğimli, orta verimli ve ücücü sınıf arazi niteliklerinde toprak yapısına sahip arazi mekanosazyona uygun olup sulama imkanına sahip değildir,arazi Sazak -Dağmarmara ana yolu kenarında bulunmaktadır.
Adresi : Denizli İli, Çal İlçesi, Sazak Mahallesi, Sögütlüpınar Mevkii127 Ada 33 Parsel Çal / DENİZLİ
Yüzölçümü : 5.243 m2

Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı Baklan Belediyesi İmar ve şehircilik müdürlüğü imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 15.729,39 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah Salonu 4. Kat Çal/Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR