BULDAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Buldan'da 26952 m² tarla ve ahşap evler icradan satılıktır

BULDAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980856
Şehir : Denizli
: 26952
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/160 Talimat
Muhammen Bedeli
:
124,646 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:45
Satış Yeri
:
BULDAN HÜKÜMET KONAĞI ÖN GİRİŞ BAHÇESİ/BULDAN-DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULDAN
İCRA DAİRESİ
2018/160 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Buldan ilçesi Karaköy Köyü Karıncalı Mevkii 141 Ada 46 Parsel Sayılı 26.952,88 m2 Yüzölçümlü İki Adet Ahşap Ev ve Tarla Ve Bağ Vasfındaki Taşınmaz. Satışa konu taşınmaz kumlu-tınlı toprak yapısına sahip,kıraç tarım arazisi niteliğindedir.Yer yer taşlılık problemi bulunmaktadır.Taşınmaz topoğrafik olarak %10-20 eğime sahiptir.Taşınmazın bir bölümü yıllardır aşırı eğim ve taşlılık probleminden dolayı ekilip sürülemediğinden çeşitli yaşlarda palamut ağaçlarından oluşan çalılık durumundadır.Herhangi bir ulaşım sorunu olmayan taşınmazın iki sınırından yol geçmekte bu yollardan Karagözler Mahallesine giden ana yola ulaşılmaktadır.Taşınmaz köy yerleşim alanına sınırdır.Taşınmazın bünyesi iyi,profil derinliği iyi,profil derinliği iyi, erozyon riski yok,ürün pazarlaması iyi ve her yerde aynıdır.Taşınmaza ait net gelir hesaplarında toprak ve iklim özellikleri ile yörede yetişen geleneksel tarım ürünlerinin çeşitleri,üretici alışkanlıkları göz önüne alınarak 1.yıl Buğday,2.Yıl Arpa münavebeli ekim nöbetinin yörede genel uygulandığı anlaşılmıştır.Taşınmazın taprak yapısı,mevkiisi,komşu taşınmazların durumları da göz önüne alındığında taşınmaz üzerinde tek ve çok yıllık kıraç tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun olduğu tespit edilmiştir.Satışa konu parselde tek katlı,taş duvarlı,yığma kargir bina vardır.Binanın ön cephesindeki ve yan taraftaki duvar göçme aşamasına gelmiş,ancak hala kullanılmaya devam edilmektedir.Duran yoktur.Ancak tütün deposu olarak kullanıldığı görüldü.Ön cephede hayat dediğimiz açık alan vardır.Eski köy evi olması nedeniyle normal odalardan oluşan bir evdir. Wc ve diğer ıslak alanlar bina dışında bahçededir.İç mekanda dolap ve kapı doğramaları ahşaptır.Çatı ahşap örtü üzeri kiremit örtüdür.Dış cephede pencereler ahşaptır.Ev sobalıdır.İç cephede boya ve sıva işleri eksiktir.Binanın boyutları 9,30 m.ye 12,70 m.dir. Alanı 118,11 m2'dir.
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz imar alanı dışındadır.Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 124.646,71 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BULDAN HÜKÜMET KONAĞI ÖN GİRİŞ BAHÇESİ/BULDAN-DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilmesine,bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmamasına, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçmesine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR