BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Denizli/Buldan'da 10388 m² tarla mahkemeden satılıktır

BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982618
Şehir : Denizli / Buldan
Semt-Mahalle : ÇAYBAŞI MAH. / BULDAN
: 10388
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20
Muhammen Bedeli
:
474,142 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Buldan Hükümet Binası Giriş Kapısı Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULDAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Denizli, Buldan, Çaybaşı Mh. 667 Ada, 3 Parsel, Buldan ilçesinin havadar ve yazları sayfiye amaçlı kullanılan bir yerindedir. Taşınmaz alt ve üst yapı hizmetlerinden büyük ölçüde faydalanmaktadır. taşınmaz içerisinde 2 katlı kargir bina bulunmaktadır. binanın alt katı durulabilir şeklindedir. üst katı işlenmemiştir. binanı dış cephesi sıvalı, boyasız pencereler pvc doğrama iç doğramalar ahşaptır. oda döşemeleri rabıtadır. taşınmazın çatısı ahşap kiremit örtüdür. Ayrıca bu binanın bitişiğinde tek katlı yığma kargir bina bulunmaktadır. bu taşınmazın ahır olarak kullanıldığı, mantar üretildiği bina sıvasız boyasız tavan ve tabanları ham vaziyette örtülü ve kaplı değildir. ayrıca taşınmaz içerisinde 2,5*3,5m boylarında su havuzu bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazın diğer kısımlarında ağırlık elma olmak üzere muhtelif çeşitlerde meyve ağaçları ve ayrıca çam ve kavak ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz hakkında daha ayrıntılı bilgi için satış dosyasından bilgi alınması gerekmektedir.
Yüzölçümü : 10.388 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 474.142,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Buldan Hükümet Binası Giriş Kapısı Önü
Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. 1.artırmanın 20 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. 1.artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda 1. artırmadan sonraki 5.günden, 2.artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. DV, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK'nin 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR