HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Döver'de 1/3 bahçe hissesi icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112233
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : DÖVER MAH. / DEFNE
: 2859
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29219 ESAS
Muhammen Bedeli
:
14,295 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 15:50
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 15:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/29219 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, Defne İlçesi, Döver Mahallesi, Ard Elsufe Mevkii, 465 Parselde kayıtlı, 2.859,00m² Yüzölçümlü, 1/3 Hisseli, 'Ağaçlı Tarla"' Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmaz Satışa Konu Edilecektir.
Gayrimenkule ulaşım ve yol tarifi:
Ulaşım komşu taşınmazlardan sağlanmaktadır. Kuşuçuşu yaklaşık olarak tarlalar arası stabilize yola 60-70 metre, Döver Mahallesi yerleşim alanına ise 1 km mesafededir.
Parselin fiziki özellikleri: Keşif anında taşınmazın killi tınlı taşlı toprak yapısında ve kapama bahçe vasfında olduğu görülmüştür. Topoğrafik olarak engebeli bölgede bulunan taşınmazın bazı bölümleri teraslama yapılmak suretiyle düzleştirilmiştir. Kuru tarım arazisi niteliğinde olup makineli tarıma elverişlidir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı yada tesis yoktur.
İmar Durumu : Defne Belediye Başkanlığının 24/07/2019 tarih ve 3735 sayılı yazısında taşınmazın 1/100.000 ölçekli İl Çevre Düzeni Planında tarım alanı sınırları içinde yer aldığı ve imar parseli olmadığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 14.295,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.(Taşınmaz üzerinde muhtesatı bulunan harup ağacı borçluya ait değildir.)
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR