ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Dalaman/Şerefler Mahallesi'nde tarla mahkeme kararıyla satılıktır

ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960907
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : ŞEREFLER MAH. / DALAMAN
: 12833
Yayınlandığı Gazeteler

DALAMAN 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 Satış
Muhammen Bedeli
:
2,616,202 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 09:50
Satış Yeri
:
Terzialiler Mah. Bağoğlu Sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 124 Ada, 4 Parsel, ŞEREFLER Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, TapudaTaş ev Ahır ve Tarla vasfı ile 12.833,01m2 olarak kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 112,00m2 alana oturan tek katlı yığma kargir ev vardır. Duvarları düz sıva ve plastik badana,üstü ahşap çatı ve kiremit örtülü, iç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğrama, taban beton, tavanı ahşap kaplamadır. Ev yaklaşık 35 yaşlarında dır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 40m2 alana sahip tek katlı, duvarları yığma taş, üstü kiremit örtülü, kısmen yıkık eski 50 yaşlarında ahır yapısı vardır. Ekonomik değeri yoktur. Arazinin % 9-10 arasında eğime sahip olduğu, killi-tınlı ve humuslu toprak yapısında olduğu, dört kademe şeklinde sekileme-tesviye yapılarak kullanıldığı belirlenmiştir.
Adresi : Şerefler Mah. Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 12.833,01 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı Dalaman belediyesi hudutları içindedir. Çevresinde yapılaşmalar vardır. Taşınmaz 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar planında köy yerleşim alanında kaldığı, henüz 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planı bulunmamamaktadır.
Kıymeti : 2.616.202,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 09:50 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 09:50 - 10:00 arası
Satış Yeri : Terzialiler Mah. Bağoğlu Sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR