OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Osmancık'ta 10.325 m² tarla icradan satılıktır

OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979582
Şehir : Çorum / Osmancık
Semt-Mahalle : AĞIROĞLAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

OSMANCIK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/152 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,196 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:10
Satış Yeri
:
OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OSMANCIK İCRA DAİRESİ

2018/152 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Çorum İli, Osmancık İlçesi, Ağıroğlan Köyü Irmak yolu Mevkii 102 ada 14 nolu parsel de kayıtlı ana gayrimenkulü 10.325,34 m² alanında, TARLA niteliğinde olup, tamamı borçlu adına kayıtlı taşınmazdır. Osmancık Mücavir alan sınırları dışında bulunmakta olup, 1/5000 ölçekli Nazım Plan ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı bulunmamaktadır. Organik maddece orta, derin profillidir. Motopompla sulama imkanı mevcut olup eğim % 1-2 civarındadır. Taşınmazın tamamı makineli tarıma uygundur. Taşınmaz mutlak tarım arazisi vasfında olup taban arazilerde bölgemizin uzun yıllar verim ortalaması 400 kg buğday olup birim fiyatı 0,95 TL, saman fiyatı ise 0,30 TL olarak belirlenmiştir.Taşınmazların bulunduğu yörenin iklim, toprak yapısı, konum, ulaşım ve pazar durumu ile diğer tüm özellikleri göz önünde tutularak kapitalizasyon faiz oranı % 6 olarak alınmış, hububatta genel olarak üretim giderleri % 30 olarak hesap edilmiştir.
Kıymeti : 60.196,73 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK / ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR