ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çivril Gürpınar'da sebze bahçesi tapulu kargir yapı icradan satılıktır

ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090772
Şehir : Denizli / Çivril
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / ÇİVRİL
: 553
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİVRİL 30 AĞUSTOS 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1054 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,087 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU ÇİVRİL/DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİVRİL
İCRA DAİRESİ


2019/1054 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 402 Ada, 8 Parsel, GÜRPINAR Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapuya sebze bahçesi olarak kayıtlı, imar planı dahili, elektrik, yol, su, çevre temizliği gibi resmi kurum hizmetlerinden faydalanan, yerleşim alanı merkezli, okul, cami, çarşı ve pazar yakınıdır. Mesken olarak kullanılan brüt 129,00m² taban alanında zeminkat, mesken olarak kullanılan brüt 129,00m² birinci kat, ahşap çatılı, kiremit örtülü iki katlı betonarme yapı; 25,00m² alanda gölgelik ve garaj olarak kullanılan, sıvasız ve boyasız bir katlı betonarme veranda, 63,00m² taban alanında zemin katı depo, ekmek evi ve benzeri olarak kullanılan; brüt 63,00m² birinci katın mesken müştemilatı olarak kullanılan ahşap çatılı, kiremit örtülü, zemin katı betonarme, birinci katı kargir, sıvasız ve boyasız yapılardan oluştuğu belirtilmiştir. Taşınmazın tam hissesi satılmakta olup, tapu takyidatları tapu kaydındaki gibidir.
Yüzölçümü : 553,59 m2
İmar Durumu :Var
Kıymeti : 215.087,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU ÇİVRİL/DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1054 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR