ÇAYKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çaykara/Uzungöl Mahallesinde 249 m2 tarla icradan satılıktır

ÇAYKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01017275
Şehir : Trabzon / Çaykara
Semt-Mahalle : UZUNGÖL MAH. / ÇAYKARA
: 249
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 27.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/69 Talimat
Muhammen Bedeli
:
9,140 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI ÇAYKARA ADLİYESİ ÇAYKARA İCRA DAİRESİ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAYKARA İCRA DAİRESİ

2018/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Çaykara İlçe, 137 Ada, 13 Parsel, Uzungöl/Yenimahalle Mahalle/Köy, ahbin civarı Mevkii, Taşınmazın kıymet takdiri tarihi itibari ile tarla vasfında olduğu, kapitalizasyon faiz oranının %4 olarak belirlendiği, tarla olarak kullanılan arazinin konumu ve arazi yapısı dikkate alındığında ilçe ortalamasının üstünde daha verimli olduğu, değerinin%100 oranında fazla olacağının kanaati oluştuğu, bu nedenle metrekaresini 36,60TL olarak belirlediklerini, mevcut taşınmazın bulunduğu ortamda herhangi bir imar izni olmayışından tarımsal geliri üzerinde hesaplama yapılarak mevcut parselin değeri 9.140,48TL bilirkişilerce takdir edilmiştir.
Adresi : Trabzon ili Çaykara ilçesi Uzungöl/Yeni Mahalle 137 ada 13 parsel
Yüzölçümü : 249,74 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Çaykara Belediyesinin cevabi yazısında taşınmazın III. Derece doğal sit alanı ile Uzungöl özel çevre koruma alanında yer aldığını, ancak taşınmazı kapsayan Koruma amaçlı uygulama imar planı, Samsun Bölge İdare Mahkemesi 2. İdari Dava Dairesinin 13/06/2018 tarihli ve E.2017/1379-K.2018/696 sayılı kararıyla iptal edildiğini, dolayısıyla söz konusu parselin plansız alanda kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 9.140,48 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÇAYKARA ADLİYESİ ÇAYKARA İCRA DAİRESİ ODASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR