ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Çatalca Kızılcaali'de 10.500 m² tarla mahkemeden satılıktır

ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200590
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : KIZILCAALİ MAH. / ÇATALCA
: 10500
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,995,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/23 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çatalca Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından tapu kaydındaki yükümlülükleri ile birlikte satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çatalca İlçesi Kızılcaali mah. Sıtmapınarı mevkii, 463 Parselde kain tarla vasıflı taşınmaz. Kızılcaali mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Kızılcaali mahalle merkezine yaklaşık 900-1000 metre uzaklıktadır. Örcünlü-Kızılcaali asfaltına 60-70 metre mesafededir. Alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Üzerinde ekonomik öneme sahip bina, yapı, çit, ağaç vs.yoktur. Taşınmaz mevcut durumda tarla olup ve tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Güney yönünden hafif meyilli bir yüzeye sahip olan taşınmaz topografik açıdan mekanize tarıma uygundur. Üzerinde devletçe yapılmış sulama kanalları bulunmamaktadır. Killi-tınlı bünyeli toprak yapısına sahip olan taşınmazın geçirgenliği az, ağır bünyelidir. Toprak yapısı tarım için yeterli derinliğe sahip olup verimliliği artıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince de zengindir. Taşınmaz üzerinde yörenin hakim ziraat dalları olan buğday, arpa, yulaf, kavun, karpuz, mısır, ayçiçeği vs.yetiştirilmesi mümkündür.
Yüzölçümü : 10.500,00 m2
Hisse : Tam
İmar Durumu : 15/06/2009 tarihli 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı kapsamında kalmakta olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planları yoktur. DSİ Genel Müdürlüğü 14.bölge müdürlüğünün 01/06/2017 tarihli 47153325-120/371878 sayılı yazısı ekindeki sayısal verilere göre büyük kısmı Hamzalı Barajı kısa mesafe koruma bandında bir kısmı da Hamzalı barajı mutlak mesafe koruma bandında kalmaktadır.

Kıymeti : 1.995.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "Askeri güvenlik bölgesi içerisinde kalmaktadır" şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Hissedar alıcılar payları oranında tellaliye ücretine katlanırlar. Yine hissedar alıcılar satın aldıkları pay üzerinden KDV ödeyeceklerdir. POS cihazı bulunmadığından teminatların POS cihazından çekimi yapılamamaktadır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK.nun 127.maddesine göre; satış ilanının birer sureti, borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapuya kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca, adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR