ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalca Çakıl Mahallesi'nde tarla hissesi icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065919
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : ÇAKIL MAH. / ÇATALCA
: 12600
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/326 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
441,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
Çatalca AdaletSarayı Zemin Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2018/326 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İİstanbul İl, Çatalca İlçe, Çakıl mahallesi Yeldeğirmeni mevkii 1028 Parselde kain 12.600,00 m² miktarlı tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Çakıl mahallesi yerleşik alanı dışında kalmaktadır. Kadastral yola cephesi vardır. Alt yapı Hizetlerinden kısmen faydalanmaktadır. Üzerinde ekonomik öneme sahip bina, çit ağaç vs yoktur. Taşınmazın mevcut durumda tarla vasfında olup ve tarımsal amaçlı olarak kullanılmaktadır. Etrafındaki taşınmazlar da benzer karakterde olup, tarla olarak kullanılmaktadırlar. Orta derecede meyilli bir yüzeye sahip olan taşınmaz, topografik açıdan mekanize tarıma uygundur. üzerinde devletçe yapılmış sulama kanalları bulunmamaktadır.Killi- tınlı bünyeli toprak yapısına sahip olan taşınmazın geçirgenliği az, ağır bünyelidir. Toprak yapısı tarım için yeterli derinliğe sahip olup, verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince de zengindir. taşınmaz üzerinde yörenin hakim ziraat dalları olan buğday, arpa, yulaf, kavun, karpuz , mısır , ayçiçeği vs. yetiştirilmesi mümkündür. Taşınmazda borçlu adına 7/30 hisse olup bu hisse satılacaktır.
Yüzölçümü : 12.600,00 m2Hisse : 7/30
İmar Durumu : Çatalca İlçesi, Çakıl mahallesi 1028 parsel nolu taşınmazın, 15/06/2012 tasdik tarihli Çakıl mahallesi 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı kapsamında tarımsal niteliği korunacak alanda kalmakta olduğu ve söz konusu parselinde bulunduğu alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından imarı yoktur.
Kıymeti : 441.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Çatalca AdaletSarayı Zemin Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
6-Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırıleceği, bu itibarla %20 nakit teminatın TR82 0001 5001 5800 7290 4929 55 IBAN nolu müdürlüğümüzün Vakıfbank Çatalca Şubesi'ndeki "Emanet Kasa Hesabı"naihale saatinden önce yatırılabilecek ve katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz edebilecekler, ayrıca nakit teminat kabul edilecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/326 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR