ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşamba/Yeni Karacalı Mahallesi'nde tarım arazisi ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962273
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : YENİ KARACALI MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/640 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
262927 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:45
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2014/640 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 113 Ada, 13 Parsel, YENİ KARACALI Mahalle/Köy, Yeni Karacalı Mahallesi 113 ada 13 parselin yüzölçümü 23.908,22 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup, üzerinde 11.867,33 m2 lik alanda 12-15 yaş kapama fındık tesisi, geri kalan 12.040,89 m2 alanda ev,depo ve 1-2 yaş yeni dikilmiş fındık fidanlarından ibaret bulunan tarım arazilerindendir. Söz konusu parselde toprak kumlu-tınlı, topoğrafya düz ve düze yakın olup, meyil % 1-2 arasında değişmekte, toprak profili orta derinliktedir. Çarşamba merkeze 12 km mesafededir. Ulaşım problemi yoktur.
1.YAPI: Üç katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır.Her bir katı 175 m2 alana sahiptir ve zemin katının depo olarak kullanılan bir kısmı hariç 3 ayrı mesken olarak kullanılmaktadır.Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Yapının meskenleri soba ile ısıtılmaktadır.Yapı ahşap taşıyıcılı oluklu sac çatılıdır.Yapının çatısında güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren sistem bulunmaktadır.Yapının 3.katındaki meskenin bir kısmı ile çatısının bir kısmı yanarak zarar görmüş durumdadır.
2.YAPI:Tek katlı yığma inşaat tarzında bir yapıdır. 125 m2 alana sahiptir ve depo olarak kullanılmaktadır.Dış cephesi sıvasız ve boyasızdır. Yapı çatısızdır.
Taşınmazın 48/96 hissesi satışa konu edilmektedir.
Adresi :Yeni Karacalı Çarşamba Samsun
Kıymeti : 262.927,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/640 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR