ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşamba/Aşağı Turgutlu Mahallesi'nde tarım arazisi ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962244
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : AŞAĞI TURGUTLU MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3253 ESAS
Muhammen Bedeli
:
936,984 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2015/3253 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 266 Ada, 93 Parsel, AŞAĞI TURGUTLU Mahalle/Köy, Samsun İli,Çarşamba İlçesi, A. Turgutlu mahallesi 266 ada 93 parsel sayılı taşınmazın tapu kaydı bilgilerine göre yüzölçümü 85.290,88 m2 dir. Tarla ve Ev niteliği ile tapuya kayıtlıdır.Keşif tarihi itibari ile parsel taşınmazın fiilen aynı niteliği ile kullanılmakta olduğu görülmüştür.Kıymet takdiri istenen taşınmazda toprak killi bünyededir. Toprak profili derindir. Topoğrafya düzdür.Çarşamba ovası tarım arazilerindendir. Konu parsel taşınmaz Çarşamba ilçe merkezine yakın mesafededir.Yılın her mevsimi ulaşım sorunu bulunmamaktadır.
1.Yapı(2 Katlı Ev): 2 katlı olarak inşa edilmiş olup halen konut olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, pencere doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Yapının alt katının bir kısmı depo olarak kullanılmakta olduğu, üst katının ise içi dışı sıvalı ve boyalı durumda ve halen ikamet edildiği tespit dilmiştir. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 324,48 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında III. Sınıf A Grubu yapı tarzındadır.
2.Yapı(Ahır) :Tek katlı halen ahır olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, dışı sıvalı durumdadır. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 267,83 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında I. Sınıf B Grubu yapı tarzındadır.
3.Yapı(2 Katlı Ev):2 katlı olarak inşa edilmiş olup halen konut olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmamış olup, pencere doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Yapının alt katının garaj/depo olarak kullanılmakta olduğu, üst katının ise halen ikamet edildiği tespit dilmiştir. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 243,66 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında III. Sınıf A Grubu yapı tarzındadır.
4.Yapı(2 Katlı Ev): 2 katlı olarak inşa edilmiş olup halen konut olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, pencere doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Yapının ise içi dışı sıvalı ve boyalı durumda ve halen ikamet edildiği tespit dilmiştir. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 324,48 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında III. Sınıf A Grubu yapı tarzındadır.
5.Yapı(Ahır):Tek katlı halen ahır olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup, içi dışı sıvasız durumdadır. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 95,75 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında I. Sınıf B Grubu yapı tarzındadır.
Taşınmazın Çarşamba 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 15/02/2018 tarih ve 2015/533E.2018/117K. sayılı tasarrufun iptali kararı gereğince 1/2 hissesi satılmaktadır.
Adresi : Aşağı Turgutlu Çarşamba Samsun
Kıymeti : 936.984,29 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3253 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR