LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Lapseki'de 12.182 m² tarla icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199834
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : İLYASKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 12182
Yayınlandığı Gazeteler

LAPSEKİ 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/322 Talimat
Muhammen Bedeli
:
219,276 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.11.2020 11:00
Satış Yeri
:
CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:32 KAT:5 LAPSEKİ BELEDİYESİ, BELEDİYE NİKAH SALONU, LAPSEKİ / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2019/322 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Çanakkale İli, Lapseki İlçesi, İlyasköy Köyü, 112 Ada, 2 parsel, 12.182 M² yüzölçümlü, tarla ana taşınmaz niteliğindeki, tam hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA : Taşınmaz konumu itibariyle köye kısmen yakın mesafede, köy içine uzaklığı 1,3 km civarındadır. Taşınmazın kadastral yolu bulunduğu, parselde halihazırda tarla bitkileri ekili olup, bitkilerin belli bir büyüme dönemine girdikleri gözlendiği, parselde bakım ve besleme koşullarına göre değişmekle beraber yöre ortalamasında ürün almak mümkün olduğu, makineli tarıma elverişli, parselin topoğrafyasına bakıldığında ise eğiminin %1-2 civarında, arazinin çevresindeki parsellerde tarla bitkileri yetiştiriciliğinin yapıldığı ve hayvan otlatma amaçlı olarak kullanılan alanların olduğu gözlendiği,toprak tekstürünün el ile yapılan muayenesinde sınıfının killi-tınlı yapıda olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmazn 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı olmayıp, İlyasköy Köyü Yerleşik alanı ve civarı sınırları dışında, 1/100.000 ölçekli Balıkesir - Çankkale planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında "Tarım Alanı" gösterimde kalmaktadır
Kıymeti : 219.276,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir. 06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 05/10/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 03/11/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:32 KAT:5 LAPSEKİ BELEDİYESİ, BELEDİYE NİKAH SALONU, LAPSEKİ / ÇANAKKALE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/322 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR