AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Ayvacık'ta 604 m² tarla icradan satılıktır

AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049014
Şehir : Çanakkale / Ayvacık
: 604
Yayınlandığı Gazeteler

AYVACIK 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/149 TLMT
Muhammen Bedeli
:
72,548 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVACIK
İCRA DAİRESİ

2017/149 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, 207 Ada, 3 Parsel, BEHRAMKALE Mahalle/Köy, KÖPRÜBAŞI Mevkii, Toprak yapısı itibariyle taşınmaz kumlu-tınlı, su tutma kapasitesi orta, toprak derinliği itibariyle orta derin profilli, organik maddece orta düzeydedir. Taşınmaz tarla vasfında olup, Çanakkale çevre düzeni planında " tarım alanı ve sulama alanı"lejantlarında kaldığı ayrıca arkeolojik ve doğal sit alanlarının olduğu bölgede bulunduğu tespit edilmiş olup, tapu kaydında yözölçümü 604,57 m2'dir. Mevcut toprak yapısı, karakteri ve konumu göz önüne alındığında tarımsal nitelikte kullanıma müsaittir. Keşif tarihi olan 23/11/2017 günü itibariyle taşınmaz üzerinde herhangi bir tarımsal ürünbulunmamaktadır.Taşınmazın yine keşif tarihi olan 23/11/2017 tarihi itibariyle uzun zamandır sürülmediği, ancak tarımsal mekanizasyona uygun olduğu tespit edilmiştir. Kadastral yola cephesi vardır. Köy merkezine kuş uçusu uzaklığı yaklaşık 450 metre, denize kuş uçuşu uzaklığı yaklaşık 1400 metredir. Meyil, bitki örtüsü, toprak yapısı itibariyle komşu arazilerle aynı özelliktedir.

Adresi : Behramkale Köyü Köprübaşı Mevkii 207 Ada 3 Parselde Kain Tarla Ayvacık / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 604,57 m2
İmar Durumu : Ruhsat ve yapı kullanma belgesi yoktur, Behramkale köyü köy meskun alanı dışında kalmakta olup, ayrıca Balıkesir Çanakkale1/100000 ölçekli çevre düzeni planında tarım alanı ve sulama alanı lejantlarındakaldığı ayrıca arkeolojik ve doğal site alanlarının olduğu bölgededir. Arkeolojik alanlarda yapılaşma koşullarını Çanakkale kültür varlıklarını koruma bölge kurulu Müdürlüğü, doğal sit alanlarındayapılaşma koşullarını Çanakkale çevre ve şehircilik il Müdürlüğü belirlemektedir.
Kıymeti : 72.548,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapuda " Yabancı uyruklular için askeri yasak bölgedir, 2565 sayılı kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır." şerhleri bulunmaktadır. Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elektronik Ortamda Teklif
Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin :01/10/2019 - 20/10/2019
İkinci Artırma İçin :26/10/2019 - 14/11/2019
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR