AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Ayvacık'ta 20.000 m² tarla icradan satılıktır

AYVACIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049052
Şehir : Çanakkale / Ayvacık
Semt-Mahalle : TUZLA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AYVACIK 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AYVACIK İCRA DAİRESİ

2019/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, 914 Parsel, TUZLA Mahalle/Köy, Karakabaç Mevkii, Toprak yapısı itibariyle kumlu-killi, su tutma kapasitesi orta, toprak derinliği itibariyle orta derin profilli, organik maddece yeterli düzeyde olduğu gözlemlenmiştir. Ortalama % 1-3 eğimdedir. Gerek toprak yapısı, gerek konumu ve vasfı açısından tarımsal nitelikte olduğu gözlemlendi. Kuru tarla vasfında, kültür tarım arazisidir.Uzun yıllar kültür tarım arazisi olarak kullanılmıştır. Tarımsal mekanizasyona uygundur. Üzerinde seyrek durumda meşe ve ahlat ağaçları vardır. Keşif tarihi olan 26/03/2019 günü itibariyle taşınmaz üzerinde ekili, dikili tarım bitkisine rastlanılmamıştır. Taşınmaz Ayvacık Tuzla asfalt yoluna cephelidir. Tuzla köy yerleşik alanına 500 - 600 metre mesafededir. 20.000,00 m2 yüzölçümlü,
Adresi : Tuzla Köyü Karakabaç Mevkii 914 Parselde Kain Tarla Ayvacık / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 20.000,00 m2
İmar Durumu : Taşınmaz ile ilgili herhangi bir ruhsat bilgisine rastlanılmamıştır. Bununla beraber taşınmaz herhangi bir köy yerleşim alanı ve/veya civarında kalmamakta, Ayvacık Tuzla Termal Turizm Bölgesi1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında"Tarımsal niteliği korunacak alan" lejantında, Sorumluluğu Çanakkale İl Özel İdaresinde olan köy yolu kenarında kalmaktadır. Ayrıca taşınmaz arkeolojik ve doğal sit alanlarının bulunduğu bölgede yer almakta olup bu konuda Çanakkale çevre ve şehircilik il müdürlüğü ile Çanakkale kültür varlıklarını koruma bölge kurulu müdürlüğünden bilgi alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi, 1. Ve 3. Derecede korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elektronik Ortamda Teklif
Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin :05/10/2019 - 24/10/2019
İkinci Artırma İçin :30/10/2019 - 18/11/2019
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR