ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çal'da 3464 m2 bağ icradan satılıktır

ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907373
Şehir : Denizli / Çal
Semt-Mahalle : MAHMUTGAZİ MAH. / ÇAL
: 3464
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAL GÜCÜ 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/368 ESAS
Muhammen Bedeli
:
24,248 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah Salonu 4. Kat Çal/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAL İCRA DAİRESİ
2018/368 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz, tapu kayıtlarında Denizli İli Çal İlçesi Mahmutgazi Mahallesi Geztaş Mevkii 974 Nolu parselde kayıtlı bağ vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu parsel sınırları itibari ile bilirkişilerce ölçülerek yanlarında getirmiş oldukları kadastro paftasını zemine uygulayıp aynı olduğunu ve kıymet takdirinin doğru parsel üzerinde yapıldığını rapor etmişlerdir. Taşınmaz, Çal Belediyesinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazıları gereğince imar planı dışında kalmaktadır. Denizli İli Çal İlçesi Mahmutgazi Mahallesi Geztaş Mevkiinde bulunan 0 ada 974 parsel 3.464 m² 'lik Bağ vasfındaki arazi birinci sınıf arazi karakterinde derin, verimli, mekanizasyona uygun, düz vaziyette ve ana sulama kenarında olduğu tespit edilmiştir. Arazi üzerinde telli terbiye sisteminde bağ dikili olduğu ancak kültürel bakım işlemlerinin yapılmadığı tespit edilmiştir. Arazinin doğu sınırında bulunan ana sulama kanalından sulama imkanına sahiptir.
Yüzölçümü : 3.464 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 24.248,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah Salonu 4. Kat Çal/Denizli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgilere satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/368 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR