ORHANELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükorhan/Zaferiye'de tarla icradan satılıktır

ORHANELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925857
Şehir : Bursa / Büyükorhan
Semt-Mahalle : ZAFERİYE MAH. / BÜYÜKORHAN
: 5100
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/122 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
27,459 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Lokali - Hükümet Konağı arkası ORHANELİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANELİ İCRA DAİRESİ
2017/122 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili, Büyükorhan ilçesi, 285 Parsel, ZAFERİYE Mahallesi/Köy,Taşınmaz: 5.100,00 m2 alana sahip, tapuda tarla vasfında, kuru tarıma elverişli bir arazidir. Killi- tınlı toprak yapısına sahip, toprak derinliği ile tekstür ve strüktür oluşumunun iyi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz toprağı organik ve inorganik maddece zengin, orta verimli topraklardandır. Taşınmaz %35-40 civarında eğimlidir. Parsel üzerinde keşif tarihi itibariyle 2 ceviz, 30 kiraz bulunmaktadır.
Kıymet Taktirine konu taşınmazda kuru ziraat yapılabilir olduğundan net gelir hesabında, tarımsal ürün olarak taşınmazların çevresinde yaygın şekilde üretimi yapılan ürünlerden birinci yıl çiftçi için temel gıda maddesi olan buğday , ikinci yıl emeğini iyi şekilde değerlendirmesi bakımından fiğ ve üçüncüyıl da yem şalgamı münavebesi seçilmiştir.
Kıymet Taktirine konu olan taşnmazın yerleşim yerine uzaklığı, bitki örtüsü, ulaşım durumu, parsel büyüklüğü, toprofik yapısı, sulanabilir durumu ve eğimi gibi tarımsal özellikleri de dikkate alınarak münavebeye alınan ürünler ile taşınmaz değeri 27.459,00 TL 'dir
Adresi : Büyükorhan ilçesi, Zaferiye Mahallesi
Yüzölçümü : 5.100,00 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 27.459,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri :Belediye Lokali - Hükümet Konağı arkası ORHANELİ/BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR