BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 9032 m² zeytinlik icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092994
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / OSMANGAZİKÖY
: 9032
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2640 ESAS
Muhammen Bedeli
:
632,303 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA9. İCRA DAİRESİ
2019/2640 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
a) Tapu Kaydı: Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Gündoğdu Mah., Kargılıdere Mevkii, 10197 ada 105 parsel sayılı ve 9.032,91 m2. miktarlı “Tarla” vasıflı taşınmazın 1/2 şer hisse ile iki kişiye ait olduğu ve taşınmazın İİK 150/c maddesi gereği ipoteğin paraya çevrilmesi talebi olduğu tespit edilmiştir.
b) İmar Durumu: Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.03.2019 tarih ve E. 28210 sayılı yazılarında; “ Gündoğdu Mahallesi, 10197 ada 105 parsel sayılı yer, arşiv kayıtlarına göre 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı kapsamında, Tarım Alanlarında kalmaktadır. “ denilmektedir.
c) Mahalli Durumu: Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Gündoğdu Mah., Kargılıdere Mevkii, 10197 ada 105 parsel sayılı ve 9.032,91 m2. miktarlı “Tarla” vasıflı olduğu tespit edilmiştir.
Tapu bilgilerinde “Tarla ” vasıflı olarak kayıtlı olan taşınmazın, mahallinde yapılan incelemelerine göre, halihazırda Kapama Zeytin bahçesi olduğu aralarında incir ağaçları olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazda 160 adet zeytin ağaçları ve aralarında incir ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın 1,5 da. kısmı boş olduğu tespit edilmiştir. Sulanmayan arazi niteliğinde olan söz konusu taşınmaz, derin profilli, milli, tınlı, kumlu toprak yapısına sahiptir. Topoğrafik yapısı itibarı ile Batıdan Doğuya istikametine doğru yaklaşık % 5-7 oranında hafif eğimli arazi konumundadır. Kuş uçuşu olarak köy yerleşim merkezine olan mesafesi 1.980 metredir. Taşınmazın kadastro yolu bulunmamaktadır.
söz konusu parselin bulunduğu yer, konum ve arazi yapısıyla mevcut özelliklerdeki taşınmazların ilçe rayiç bedelleri bir bütün olarak değerlendirilmiştir.
Taşınmazın Kıymeti :
Borçlulara ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa tarla alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
Borçluların taşınmaz üzerindeki hissesi 1/2 şer olup tamamı satılacaktır.
Zeytin Bahçesi Vasıflı Parsel Kıymeti…….…:9.032,91 m2. *70,00 TL/m2.=632.303,70 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2640 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR