ORHANGAZİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa/Orhangazi'de zeytinlik mahkemeden satılıktır

ORHANGAZİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958797
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ÜREĞİL MAH. / ORHANGAZİ
: 1163
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 07.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
58,150 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın zeminde zeytinlik olarak kullanıldığı ve içinde en yaşlısı 100 yaş üzeri olmak üzere muhtelif yaşlarda oldukları kanaatine varılan zeytin ağaçları olduğu, taşınmazın doğu kısmındaki zeytin ağaçları vasat bakımlı, batı kısmındaki zeytin ağaçları ise bakımsız, habitus yapısı ve verim çemberininin genelde büyük yapıda, bazı ağaçlarda ise orta büyüklükte olduğu, yeni sürgün faaliyetlerinin taşınmazın doğusundaki zeytin ağaçlarında vasat, batısındaki zeytin ağaçlarında çok az, ağaçlara yapılması gereken zirai mücadele işlemlerinin ise doğu kısmındaki zeytin ağaçlarında eksik de olsa yapıldığı, batı kısmındaki ağaçlarda yapılmadığı ve bu nedenle bu kısımdaki ağaçlarda zeytin halkalı leke hastalığı enfeksiyonundan dolayı yaprak dökümü olduğu, ayrıca bu ağaçların zeytin kara koşnili zararlısı ile de bulaşık olduğu görülmüştür. Taşınmaz düz ve meyilsiz, toprağı killi-tınlı yapıda, istenirse sulanabilir vasıfta, taşınmazın paftasında ve zemininde güney sınırından kadastrolu yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz Üreğil mahallesinin merkezi noktasındaki cami ve meydanın da olduğu alana kuş uçuşu yaklaşık olarak 950 m. Orhangazi ilçesi merkezine ise kuş uçuşu yaklaşık olarak 10 Km civarı mesafededir.
Adresi : Bursa ili, Orhangazi ilçesi, Üreğil mahallesi, Beyceköy mevkii, 1163 parsel,
Yüzölçümü : 1.163,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı dışında, 1/25000 ölçekli İznik gölü nazım imar planında özel ürün alanında (zeytinlik alanlar vb.) kalmakta.
Kıymeti : 58.150,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu sicilinde kayıtlı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Orhangazi Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR