BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer’de üzerinde 2 adet bina bulunan tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012919
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : MAKŞEMPINARI MAH. / NİLÜFERKÖY
: 7133
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 19.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12220 ESAS
Muhammen Bedeli
:
786,089 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/12220 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mahallesi, 101 Ada, 8 Parsel nolu 7.133,93 m² yüzölçümlü “Tarla” vasfındaki taşınmazın Tam hissesi.
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mahallesi, 101 ada 8 parsele ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmadığı bildirilmiştir.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ : Söz konusu taşınmaz tarım arazisi olup killi-tınlı-kumlu toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın üzerinde hali hazırda herhangi bir tarım faaliyeti yapılmamakta olup, gönüeyden kuzeye doğru eğimi artan hafif meyilli topografyaya sahiptir. Taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Maksempınar Mahallesinde yer aldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz Unçukuru Yolu Caddesine cepheli olup, kuş uçuşu Maksempınar Köyü Merkezine 350 m, Bursa – Heykel Kent Merkezine 26,50 km mesafede yer almaktadır. taşınmazın güney cephesi asfalt yola batı cephesi kadastro yoluna cephelidir. Taşınmazın üzerinin bir kısmının sürülü ve çilek ekili olduğu, bir kısmında ekonomik değeri olan ağaç ve emvalinin bulunmadığı gözlemlenmiştir. Taşınmazın geometrik olarak yamuk şeklinde olup topoğrafik yapısı itibariyle güneyden kuzeye doğru azalan eğimli arazi konumundadır. Toprak cinsi killi-tınlı-kumlu yapıda ve sığ bünyelidir. Alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verimi olumsuz etkileyen problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahip olduğu tespit edilmiştir. Parselin asfalt yola cepheli kısmının demir direkli tel çit ile kapatıldığı ve parsele girişin asfalt yol ile kadastro yolunun kesişiminde bulunan demir kapıdan sağlandığı gözlemlenmiştir. Taşınmazın asfalt yola yakın kısmındaki bina 90,00 m² taban alanlıdır. Söz konusu bina Maksempınar Mahallesi, Gölağacı Sokak No:2 Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Binanın dış duvarları sıvalı ve boyasız, giriş kapısı çelik kapılı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, çatısı sandviç panellidir. Bina 3 oda, mutfak ve banyo+wc’den ibarettir. Binanın ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Binanın arkasında 17,60 m² taban alanlı kapısı pvc doğramalı müştemilat ve binanın önünde 6,50 m² taban alanlı köy fırını bulunmaktadır. Parselin kadastro yoluna yakın olan kısmında na tamam durumda 90,00 m² taban alanlı altında odunluğu bulunan, tek katlı bina yer almaktadır. Binanın dış duvarları sıvalı ve boyasız, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, çatısı sandviç panellidir. Giriş kapısı bulunmayan binanın oda duvarları örülü ve sıvalı olup, tavan döşemesi yapılmamıştır. Söz konusu binanın yanında taşınabilir sera kullanılarak oluşturulmuş tavuk kümesi ile 6,00 m² taban alanlı kuruluk mevcuttur. Parsel üzerindeki yapıların toplam değeri 72.696,00 TL ve taşınmazın arz değeri 713.393,00 TL'dir.
Kıymeti : 786.089,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ve muhtelif haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mahallesi, 101 Ada, 216 Parsel nolu 15.679,21 m² yüzölçümlü “Tarla” vasfındaki taşınmazın Tam hissesi.
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Maksempınar Mahallesi, 101 ada 216 parsele ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmadığı tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ : Taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Maksempınar Mahallesinde yer aldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz Maksempınar-Korubaşı Yoluna cepheli olup, kuş uçuşu Maksempınar Köyü Merkezine 925 m, Bursa – Heykel Kent Merkezine 26,75 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın üzerinin sürülü olmadığı ve ekonomik değeri olan ağaç ve emvalinin bulunmadığı gözlemlenmiştir. Parsel içinde mıcır kaplı ulaşım yollarının bulunduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın geometrik olarak yamuk şeklinde olup topoğrafik yapısı itibariyle güneyden kuzeye ve kuzeyden güneye doğru azalan eğimli arazi konumundadır. Toprak cinsi killi-tınlı-kumlu yapıda ve sığ bünyelidir. Alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verimi olumsuz etkileyen problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahip olduğu tespit edilmiştir. taşınmaz üzerinde büyükbaş hayvan tesisinin bulunduğu gözlemlenmiştir.Parsel üzerinde giriş kısmında 78,00 m² taban alanlı bakıcı evi yer almaktadır. Bakıcı evinin dış duvarları sıvalı ve boyasız, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, giriş kapısı ahşap, çatısı sandviç panel kaplıdır. Bakıcı evinin iç duvarları sıvalı ve plastik boyalı, zemini laminant parke kaplı, oda kapıları ahşaptır. Bakıcı evinin ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Binanın arkasında 8,00 m² taban alanlı çatısı trapez saç kaplı müştemilat ve binanın önünde 11,00 m² taban alanlı çatısı trapez kuruluk bulunmaktadır. Parselin iç kısmında 1.495,00 m² taban alanlı tuğla duvarlı, çelik konstrüksiyon üzeri trapez saç kaplı büyükbaş hayvan ağılı, onun yanında 930,00 m² taban alanlı beton zemin üzeri tuğla duvarlı ve çelik konstrüksiyon üzeri trapez saç kaplı padök bulunmaktadır. Hayvan ağılının bir kısmı komşu 218 parsele tecavüzlü olup padoğun yaklaşık 400,00 m² lik kısmının çatı örtüsü bulunmamaktadır. Padoğun sağ tarafında büyükbaş hayvanların yemlerinin korunduğu 195,00 m² taban alanlı kuruluk ile sol tarafında büyükbaş hayvanların kesilmesi için oluşturulmuş 285,00 m² taban alanlı calaskal sistemli hayvan kesim alanı bulunmaktadır. Taşınmazın arz değeri 627.168,40 TL ve toplam yapı değerleri toplamı 578.734,20 TL'dir. Yapı bedeli hesaplanırken na tamam yapı değeri nedeniyle değer azalışı dikkate alınmıştır.
Kıymeti : 1.205.902,60 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ile muhtelif haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR