BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Kestel'de 5021 m² erik bahçesi icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113226
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : BABASULTAN MAH. / KESTEL
: 5021
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9608 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,144 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA11. İCRA DAİRESİ
2019/9608 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, KESTEL İlçesi, BABASULTAN Mahallesi, BAĞLARTEPE Mevkii, 154 Ada No, 62 Parsel No, 5.021,47 m2 Yüz Ölçümlü, Bahçe Ana Taşınmaz Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Taşınmaz halihazırda % 5-10 arasında hafif eğimli, erozyon problemleri ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum mevcut değildir. Taşınmaz killi-kumlu, derin bünyeli toprak profiline sahip tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz içinde sık ve sıralı olarak dikilmiş 10 yaşlarında yaklaşık 270 adet erik ağacı, ile sıra aralarına dikilmiş 2 yaşlarında Armut fidanı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz konum olarak Babasultan mahallesi yerleşik alanı sınırları dışında kalmakta olup, mahalle merkezine kuş uçuşu 700 metre mesafede, köyün kuzeydoğusunda kalmaktadır. Taşınmazın kadastro yoluna sınır olmadığı tespit edilmiş, ulaşım komşu parsellerden geçerek yapılmaktadır. Taşınmaz içinde herhangi bir sulama kaynağı mevcut olmadığı bu sebeple kuru tarım yapılabileceği düşünülmektedir. Taşınmazın etrafında da meyve bahçelerinin olduğu görülmüştür. Taşınmaz Güney Marmara Ilıman iklim kuşağında olup, Meyve yetiştiriciliğine uygun bir mevkidedir.
İmar Durumu : Yok. Taşınmaz köy yerleşik alanı dışında, tarım alanı olarak kullanılan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 245.144,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9608 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR