KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Keles'de 11.467 m² tarla ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047703
Şehir : Bursa / Keles
Semt-Mahalle : EPÇELER MAH. / KELES
: 11467
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
693,434 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
KELES KAYMAKAMLIĞI 1.KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KELES
İCRA DAİRESİ
2019/11 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 162 Ada, 24 Parsel, EPÇELER Mahalle/Köy, ALAN Mevkii,
TARLA ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz tek katlı eve ve yığma ahır ve tarla vasfındadır. taşınmaz üzerinde 12-15 yaşlarında 20 adet kiraz, 6-8 yaşlarnıda 10 adet kiraz, 25-30 yaşlarında 3 adet ceviz, 6-8 yaşlarında 15 adet ceviz bulunmaktadır. arazi sulu tarım arazisidir . Taşınmazın toprağı killi kumlu, orta bünyeli ve hafif oranda taşlı tuzluluk alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Humus ve besin maddeleri bakımından yeterli düzeydedir. su tutma kapasitesi bitki gelişimi açısından uygundur. taşınmaz eğimsiz bir yapıya sahiptir. erozyon problemi ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum söz konusu değildir. taşınmazın ulaşımı engelleyici ve kısıtlayıcı bir durumu yoktur. taşınmaz mahalle merkezine yaklaşık 300 m, ilçe merkezine ise yaklaşık 7m uzaklıktadır. taşınmazın üzerinde yığma ev ve yığma ahır bulunmaktadır.
YIĞMA TEK KATLI EV-YIĞMA AHIR ÖZELLİKLERİ: Yaklaşık olarak 52 m2 taban alanındaki yığma ev 120 m2 alanındaki ahır ve 96 m2 alanındaki teli atılmış ama üst yapısı tamamlanmamış yapı olmak üzere parsel içinde konumlanmıştır. yapıların duvarları delikli tuğla ile yapılmıştır. Yapıların üstüne ahşap oturtma çatı yapılmış ve marsilya tipi kiremit ile örtülmüştür. arka cephedeki dış duvarlar sıvasız ve badanasız olup ön cephedeki dış duvarlar sıvalı ve badanalıdır. bina giriş kapısı demir doğramadır.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 162 Ada, 24 Parsel, EPÇELER Mahalle/Köy, ALAN Mevkii,
Yüzölçümü : 11.467,79 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Bursa 2020 Yılı Çevre Düzeni Planında Kısmen Kırsal Yerleşme Alanları, Kısmende Tarım Alanları kapsamında kalmaktadır.
Kıymeti : 693.434,44 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KELES KAYMAKAMLIĞI 1.KAT SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR