BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Karahıdır'da 1209 m2 nektarin bahçesi icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029426
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KARAHIDIRKÖYÜ MAH. / GÜRSU
: 1209
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/708 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
96,765 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:50
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/708 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İl, Gürsu İlçe, 2923 Ada, 117 Parsel, KARAHIDIRKÖYÜ Mahalle/Köy, KARAPELİT Mevkiinde bulunan 1.209,57 m2 yüzölçümlü nolu taşınmaz% 1 - 2 arasında meyillidir. Zeminde Dikdörtgen şeklinde bir yapıya sahiptir.Toprak işlemeyi engelleyici herhangi bir durum mevcut değildir. Makineli tarıma uygundur. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu yoktur.Toprak yapısı kumlu-tınlıdır. Oldukça iyi bünyeli toprak profiline sahiptir, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Toprak oldukça verimlidir. 1 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmazın tamamı üzerinde 5-6 yaşlarında Kapama Nektarin Bahçesi tesis edilmiştir. Nektarin ağaçları tam verim çağındadır. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan Armut, Şeftali-Nektarin, Elma, Zeytin vb. Her türlü meyve ve sebze yetiştiriciliğine uygun olup çevresi, Meyve Bahçeleri, Sebze Bahçeleri ve yakınlarında Seralar bulunmaktadır. İklim ve Sıcaklık bakımından Meyve - Sebze ve Sera yetiştiriciliği için uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden ,İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Karahıdır Mahallesinde bulunan camiye kuşuçuşu 700 metre veBursa çevre yoluna kuşuçuşu 360 metreve Gürsu Belediye Hizmet Binasına Kuşuçuşu 5.400 metre mesafededir.Taşınmaz, Elektrik, İçmesuyu, vb. gibi Belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 1.209,57 m2
İmar Durumu :Gürsu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.12.2018 tarih ve 80770700-730.10-E.25563 sayılıyazısında kayıtlı olduğu üzere Gürsu İlçesi Karahıdır Mahallesi 2923 Ada 117 Parsel; 1 / 5.000 Ölçekli Gürsu Nazım İmar Planında Arkeolojik Sit Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak AlanLejantı ile gösterilen alanda kalmaktadır,
Kıymeti : 96.765,60 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
----------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/708 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur ilan olunur.22/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR