KARACABEY İCRA DAİRESİ

Bursa/Karacabey'de 5500 m² tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058676
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : YARIŞ MAH. / KARACABEY
: 5500
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 29.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1142 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
82,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Karacabey Adliyesi İcra Müdürlüğü (Karacabey/Bursa)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2015/1142 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Karacabey İlçe, 215 Parsel, YARIŞ Mahalle/Köy, Tepetarlalar mevkii Mevkii, Tarla vasfında olup vatandaşlar tarafından yapılan göletlerden sulama imkanına sahip olan sulanabilirkilli- tınlı toprak yapısına sahip batı ve kuzey yönüne% 5 meyilli arazidir.Parselde domates,biber, mısır, çeltik,kavun,karpuz,çilek, fasulye ve arpa buğday gibi ürünlerin yetiştirilmesi ve meve yetiştiriciliği yapılması mümkündür.parsel yarış mahallesi yerleşik alanına uzak kalmaktadır.Parselin yaklaşık 50 mt güneyinde Yarış - Güngörmezyolu geçmektedir. parselin yola cephesi yoktur. Hisse Tamdır.
Adresi : Yukarıdaki gibi.
Yüzölçümü : 5.500,00 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 82.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KARACABEY ADLİYESİ, Karacabey İcra Dairesi Müdürlüğü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Karacabey İlçe, 216 Parsel, YARIŞ Mahalle/Köy, Taşınmaz tarla vasfında olup, göletlerden8 sulama imkanı olan sulanabilir killi, tınlı toprak yapısına salip, batı ve kuzey yönüne %5 eğimli arazidir. Taşınmazda çeşitli meyve ve sebze yetişticiliği yapılması mümkündür. taşınmaz köy merkezinden uzaktadır. taşınmazın 50 mt güneyidden yarış güngörmez yolu geçmektedir. parselin yola cephesi yoktur. Hisse tamdır.
Adresi : Yukarıdaki gibi.
Yüzölçümü : 7.700 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 115.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : KARACABEY ADLİYESİ, Karacabey İcra Dairesi Müdürlüğü Karacabey/Bursa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR