BOZOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bozova/Kındırali'de 2. sınıf sulu tarım arazisi icradan satılıktır

BOZOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020305
Şehir : Şanlıurfa / Bozova
Semt-Mahalle : KINDIRALİ MAH. / YAYLAK
: 25419
Yayınlandığı Gazeteler

BOZOVA''NIN SESİ 08.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
243,804 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
Bozova Hükümet Konağı Binası ,Bozova Adalet Sarayı ,Bozova İcra müdürlüğü Önü Bozova /Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZOVA İCRA DAİRESİ
2019/22 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Bozova İlçe, 139 Ada, 1 Parsel, KINDIRALİ Mahallesi Taşınmaz tapu kayıtlarında 25.419,51 m2 alana sahip tarladır.Taşınmaz toprak yapısı itibariyle killi-tınlı bir yapıya sahip olup orta derece meyilli ,erozyon ve drenaj sorunu olmayan kolayca işlenebilen ikinci sınıf sulu tarım arazisi vasfındadır.Taşınmaz çevresinde yer alan ve DSİ tarafından kurulan başınçlı sulama ünitelerinin (hindrant) olduğu taşınmazın bu ünitedeki sulama suyundan yararlanılarak sulama faliyetleri gereçkleşmektedir.T aşınmaz üzerinde herhangi bir ekili veya dikili tarım ürününün olmadığı ,sürülü vaziyette olduğu ve tarımsal faaliyetlerin yapıldığı bilirkişilerce gözlemlenmiştir. Konumu bakımından ise yollara ,ana yollara ,köy yerleşim birimlerine uzak olduğundan dolayı ürünlerin taşınması ,depolanması ,pazara ulaştırılması ve hasat -harman gibi konularda olumsuz bir yapı arz etmektedir.Arazinin değeri=Arazinin rantı/Kapitalizasyon Faizidir.(Kapitalizasyon faizi araziye yatırılmış olan sermayenin riski veya kullanım hakkıdır.)Taşınmazın Kapitalizasyon faiz oranı %5 dir.
Adresi : Şanlıurfa İl, Bozova İlçe, 139 Ada, 1 Parsel, KINDIRALİ Mahallesi
Yüzölçümü : 25.419,51 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 243.804,88 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Bozova Hükümet Konağı Binası ,Bozova Adalet Sarayı ,Bozova İcra müdürlüğü Önü Bozova /Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Adresi meçul olan ilgililere İ.İ.K. 127 .maddesi gereğince, yapılmış olan gazete ve elektronik ilan tebliğ yerine geçer .
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR