BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bozdoğan/Osmaniye'de tarım arazisi icradan satılıktır

BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112152
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : OSMANİYE MAH. / BOZDOĞAN
: 20641
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT
Muhammen Bedeli
:
722,437 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:15
Satış Yeri
:
(Belediye Restorantı Çarşı Mahallesi, Muğla Caddesi, No : 2 Bozdoğan/AYDIN)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOZDOĞAN

İCRA DAİRESİ

2018/52 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı ve Özellikleri : Aydın İli, Bozdoğan İlçesi, Osmaniye Mahallesi, Hüyük Mevkii, 738 Parsel sayılı tarla niteliğindeki taşınmaz kumlu-tınlı, süzek, derin bünyeli, %0-2 eğimli, tapu kaydına göre tarla vasfında gözükmekte ise de keşif anında üzerinde 3-5 yaşları arasında değişen ceviz fidanları bulunmaktadır. Arazi sulanma imkanına sahiptir. Ceviz fidanları teknik şartlara uygun makul ölçülerde dikilmiş olup; kapama ceviz bahçesi niteliğinde, dikili tarım arazisidir. Taşınmaz Bozdoğan - Nazilli Devlet Karayoluna sınır konumdadır. Taşınmaza ulaşım kolay olup; araç ile kısa sürede yerleşim yerlerine ulaşmakta sorun yoktur. Taşınmaz üzerinden elde edilecek tarımsal ürünlerin nakliyesi (pazara-ambara taşıma) kolaydır. Taşınmaz kaydındaki irtifak hakkı ile birlikte satılmaktadır. İrtifak hakkına ilişkin beyan aşağıdadır.

Adresi : Osmaniye Mahallesi, Nazilli - Bozdoğan Yolu Üzeri, Hüyük Mevkii, 738 Parsel, Bozdoğan/AYDIN

Yüzölçümü : 20.641,08 m2

İmar Durumu : Taşınmaz Bozdoğan Belediyesi sınırlarında olup, imar planı ve köy yerleşik alanı dışarısında kalmaktadır.

Kıymeti : 722.437,80 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :
İrtifak Hakkı : A.H : İşbu taşınmaz ile 729,730,731,732,734,735,736,737,739,740 ve 741 Parsellerin lehine 733 Parsel üzerindeki su havuzlarından su alma hakkı vardır.

1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : (Belediye Restorantı Çarşı Mahallesi, Muğla Caddesi, No : 2 Bozdoğan/AYDIN)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR