BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bozdoğan/Kılavuzlar'da tarım arazisi icradan satılıktır

BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100774
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : KILAVUZLAR MAH. / BOZDOĞAN
: 4100
Yayınlandığı Gazeteler

SES 16.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/84 TLMT
Muhammen Bedeli
:
51,250 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
(Belediye Restorantı) Çarşı Mahallesi, Muğla Caddesi, No : 2 Bozdoğan/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOZDOĞAN

İCRA DAİRESİ

2018/84 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Bozdoğan İlçesi, Kılavuzlar Mah, İğcikuyusu Mevkii, 709 Parselde kayıtlı 4.100,00 m² yüzölçümüne sahip incir bahçesi vasıflı taşınmazın 1/2 hissesi Murat Kurucaovalı'ya ait olup, hissesine düşen arazi miktarı 2.050,00 m²'dir. Taşınmaz Kılavuzlar Mahallesi ulaşım yolunun güney kısmındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede zeytin, incir ve tek yıllık ürün yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmaz düz ve düze yakın (%2-4) eğimde sulama imkanı olan bir taşınmazdır. Toprak yapısı itibari ile geçirgen özellikte kumlu az taşlı yapıdadır. Zeminde taşınmaz içerisinde hisselerin kullanım durumuna göre sınır oluşturulmuştur. Taşınmazın bir bölümünde düzgün ve sıralı dikilmiş zeytin ağaçları (5-10 yaş) mevcuttur. Taşınmazın diğer bölümünde bakımsız birkaç tane 40-50 yaşlarında incir ağacı, kalan kısmında ise 8-10 yaş zeytin ağaçları bulunmaktadır. Hissedarların kullanımında olan alan arasında badem ağacı bulunmaktadır. Hali hazırda dikili tarım arazisi olup zeytin üretimi ve ara ziraat olarak sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmaz Kılavuzlar Mahallesi ulaşım yolunun güneyinde olup paftada taşınmazın yolu mevcut değildir.

Adresi : Aydın İli Bozdoğan İlçesi Kılavuzlar Mah. İğcikuyusu Mevkii 709 Parsel

Yüzölçümü : 4.100,00 m²

İmar Durumu : Taşınmaz Kılavuzlar Mahallesi köy yerleşik alanı ve imar planı sahası dışarısında kalmaktadır.

Kıymeti : 51.250,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : (Belediye Restorantı) Çarşı Mahallesi, Muğla Caddesi, No : 2 Bozdoğan/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/84 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR