BORÇKA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Borçka/Atanoğlu Köy'ünde çay bahçesi kullanımlı arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

BORÇKA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980602
Şehir : Artvin / Borçka
Semt-Mahalle : ATANOĞLU KÖYÜ MAH. / MERKEZKÖYLER
: 1323
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
51,407 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:15
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BORÇKA İCRA DAİRESİ

2018/118 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Artvin İli, Borçka İlçesi, ATANOĞLU Köyü, Çakmakçılar Mevkii,127 Ada, 44 Parsel sayılı satışa konu taşınmaz fiilen çay bahçesi olarak kullanılmakta olup, Borçka - Camili Karayoluna çok yakın konumda olup, ulaşım ve ürün pazarlama sorunu bulunmamaktadır. Eğim nispeti %30-35 civarında olan bu taşınmaz yörede yetiştiriciliği yapılan her türlü ürünün yetiştirilmesine uygun tarımsal koşullara sahiptir. Eğim durumu, toprak yapısı, bitki örtüsü, yöney, ulaşım durumu ve benzeri taşınmazın değerini etkileyen bütün unsurlar dikkate alındığında, Tarım İlçe Müdürlüğü verileri, yapılan piyasa araştırmaları, benzer nitelikli kamulaştırma dosyalarında yapılan incelemeler ışığında taşınmazın değeri 51.407,00 TL dir. Borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Atanoğlu Köyü Borçka/Artvin
Yüzölçümü : 1.323,75 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye sınırları ve İmar plan sınırları dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 51.407,00 TL
KDV Oranı : %18 veya beyanname verildiği tarihteki geçerli olan oran
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Artvin İl, Borçka İlçe, 202 Ada, 4 Parsel, ATANOĞLU Mahalle/Köy, Sırt Mahallesi Mevkii, Satışa konu taşınmaz fiilen fındık bahçesi olarak kullanılmakta olup, Borçka - Camili Karayoluna çok yakın konumda olup, ulaşım ve ürün pazarlama sorunu bulunmamaktadır. Eğim nispeti %30-35 civarında olan bu taşınmaz yörede yetiştiriciliği yapılan her türlü ürünün yetiştirilmesine uygun tarımsal koşullara sahiptir. Eğim durumu, toprak yapısı, bitki örtüsü, yöney, ulaşım durumu ve benzeri taşınmazın değerini etkileyen bütün unsurlar dikkate alındığında, Tarım İlçe Müdürlüğü verileri, yapılan piyasa araştırmaları, benzer nitelikli kamulaştırma dosyalarında yapılan incelemeler ışığında taşınmazın değeri 81.352,75 TL dir. Borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Atanoğlu Köyü Borçka/Artvin
Yüzölçümü : 2.248,48 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye sınırları ve İmar plan sınırları dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 81.352,75 TL
KDV Oranı : %18 veya beyanname verildiği tarihteki geçerli olan oran
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR