MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu/Mudurnu'da 4.647 m² tarla icradan satılıktır

MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131364
Şehir : Bolu / Mudurnu
: 4647
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/36 TLMT
Muhammen Bedeli
:
69,709 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
MUDURNU HÜKÜMET KONAĞI KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDURNU İCRA DAİRESİ
2019/36 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gayrimenkul; Bolu İli Mudurnu İlçesi Tosunlar Köyü Karağaçlı Mevkiinde, 129 ada 35 parselde tapuya kayıtlı, tarla niteliğinde, doğal düz bir topoğrafyaya, kumlu-tınlı bir toprak yapısına sahiptir. Üç cephesi komşu, bir cephesi kapalı yol ile çevrilidir. Üzerinde yöre şartlarına uygun olarak yem bitkileri ve tahıl ürünlerinin ekiminin yapılabileceği kuru tarım arazisi niteliğinde olup, Taşkesti Belediye sınırları kapsamına alınmış olması nedeniyle belediye imkanlarından yararlanabilir.
Adresi : Tosunlar Köyü Karağaçlı Mevkii Taşkesti Mudurnu BOLU
Yüzölçümü : 4.647,28 m2
Arsa Payı : -
Kıymeti : 69.709,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MUDURNU HÜKÜMET KONAĞI KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONU
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İİK 9. maddesi gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamı'nın 04.01.2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra ve İflas Kanunu'nun Uygulanması" konulu yazıları doğrultusunda ihale teminat bedeli dahil, her türlü ödemenin icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yapılması gerektiğinden; ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişilerin, %20 nakit teminatı Müdürlüğümüz'ün Vakıfbank Bolu Şubesi'ndeki TR730001500158007300596831 no'lu emanet kasa hesabına, T.C. kimlik veya vergi kimlik numarası ile dosya numarası yazılı vaziyette, ihale saatinden önce yatırması gerekmektedir. Katılımcıların, ihale sırasında banka dekontu aslını ibraz etmeleri zorunlu olup, NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi söz konusu olduğunda; yine banka hesabı üzerinden, yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri, teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüz'e başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR