BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bodrum'da 2869 m2 tarla mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910403
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : İSLAMHANELERİ MAH. / BODRUM
: 2869
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
286911 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 13:45
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, İSLAMHANELERİ Mah. PİRENBURNU (LAPUTÇU HARIM) Mev. 101 ADA, 7 PARSEL sayılı TARLA niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz düz taban tarla niteliğindedir. Taşınmaz İslamhaneleri Mahallesi yerleşim merkezinin batı tarafında kuş uçuşu olarak mahalle merkezine yaklaşık 750 mt, Bodrum-Turgutreis Karayoluna yaklaşık 250 mt uzaklıkta olduğu görülmüştür. Taşınmaza mahalle merkezinden gelen bozuk stabilize toprak yoldan ulaşmak mümkündür. Taşınmazın kuzeydoğu köşesinde yaklaşık 18 m² genişliğinde üzeri kiremit çatılı, eski bir kargir bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 1 adet dut, 7 adet karaselvi, 12 adet bakımsız narenciye ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 2.869,11 m²
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Plânında; DOĞAL VE EKOLOJİK YAPISI KORUNACAK ALANDA kalmaktadır.
Kıymeti : 286.911,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bakanlar Kurulu Kararı Uyarınca Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri İçerisinde Kalmaktadır. 2565 Sayılı Kanunun 28.Maddesi Gereği Belirtilen Alan İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tüm ilgililere ve kendisine tebligat yapılamayan hissedar Filiz USLU'ya ilân olunur.04/12/2018 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtfak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR