BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum/Yalıkavak'da 10573 m2 tarla mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910400
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : YALIKAVAK MAH. / BODRUM
: 10573
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2014/13 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,216,230 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 13:45
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, YALIKAVAK Mah. SICAKDAĞI (KOZALI) Mev. 666 ADA, 3 PARSEL sayılı TARLA niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Yalıkavak Mahallesi Sıcakdağı Mevkiinde bulunmaktadır. Parselin takribi %80'ini kapsayan toprak dolgu yapılmıştır. Parsel üzerinde herhangi bir ziraî ve inşaî muhdesat bulunmamaktadır. Bu taşınmaz genel civar parseller gibi otlakiye olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz doğadan batıya doğru azalan eğime ve ayrıca da kuzeyden güneye doğru azalan eğime sahiptir. Bu özelliği itibariyle deniz manzarası oldukça sınırlıdır. Güney yönde yer alan dereye kadar uzanan parsellerin kuzeyinden 7 metrelik imar yolu geçmektedir. Taşınmazın komşu parsellerinde %5'lik imar hakkından yararlanılarak lüks konutlar inşâ edilmiştir.
Yüzölçümü : 10.573,20 m²(442,95 m²'lik bölümü kamulaştırılmıştır)
İmar Durumu : Yalıkavak Revizyon+İlave 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plânında; kısmen DOĞAL KARAKTERİ KORUNACAK ALANDA, kısmen İMAR YOLUNDA, kısmen DERE alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.216.230,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kamulaştırma: 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 7.Maddesine Göre Belirtme. 13/03/2017-5074
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tâhsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR