BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum Torba'da 9.056 m² zeytinli tarla mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093206
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TORBA MAH. / BODRUM
: 9056
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
9,056 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 13:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 13:00
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, TORBA mahallesi, TORBA mevkii, 127 ADA, 1 PARSEL sayılı ZEYTİNLİ TARLA niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Bodrum-Muğla karayolu Torba kavşağı devamında yer alan Opet istasyonu geçildikten sonra yaklaşık 300 metre sonra yolun sağında karayoluna yaklaşık 157 metre cepheli konumdadır. Topoğrafik olarak yer yer kademeli bir şekilde yol kotundan yaklaşık 3-4 metre aşağıda bulunmaktadır. Taşınmaz bakımsız durumda olup, genel olarak makilik-fundalık görünümündedir.Taşınmazın içinden isale su hattı geçmektedir. Komşu parseller ise orman arazisidir. Taşınmaz çevresinde yapılaşma bulunmamaktadır. Ancak 1120 metre mesafede Torba kavşağında yeni otogar ve sanayi sitesi inşaatları devam etmektedir. Taşınmaz belediye altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 9.056,00 m²
İmar Durumu : Kısmen E:0,05 yoğunluklu REKREASYON alanında, kısmen de DERE YATAĞINDA kalmaktadır. Karayoluna terki bulunmaktadır. Sit Karakteri:3.Derece Doğal Sit Alanı içerisindedir.
Kıymeti : 4.528.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kamulaştırma : 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 7.Maddesine Göre Belirtme. Lehtar:DSİ, 28/10/2010-20645
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 13:00 - 13:05 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 13:00 - 13:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tâhsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/28 Satış sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR