BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum/Göl Mahallesi'nde zeytinlik mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963217
Şehir : Muğla / Bodrum
: 14537
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,744,557 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 13:50
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 13:50
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, GÖL mahallesi, KARADAĞ mevkii, 185 ADA, 16 PARSEL sayılı ZEYTİNLİK vasıflı taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Göl Mahallesi, Karadağ Mevkiinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım Torbadan Gündoğan yönüne giderken Gündoğan'a varmadan eski Gölköy mevkiinden sola ayrılan ve güney yönünde devam eden yarı asfalt yoldan sağlanmaktadır. Taşınmazın belirgin bir geometrik platformu olmamakla birlikte dikdörtgeni andıran bir yapıdadır. Taşınmaz tapuda her ne kadar zeytinlik vasfında kayıtlı ise de üzerinde 13 adet 50-120 yaşlarında yaşlı zeytin ve ekonomik değeri pulunmayan pinar, kesme, sakızlık, sistus, çeti ve ahlat gibi muhtelif maki türü çalılıklar bulunmaktadır. Taşınmaz kuzey yönünde %15-20oranında eğimli olup, kısmen belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 14.537,98 m²
İmar Durumu : 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Plânında; Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi/Turizm Merkezi kapsamında Tarım Alanında kalmaktadır. Parsel III.Derece Doğal Sit Alanı İçerisinde Kalmaktadır.
Kıymeti : 1.744.557,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR