BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Birecik/Bağlarbaşı Mahallesi'nde tarla (fıstık bahçesi) icradan satılıktır

BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941217
Şehir : Şanlıurfa / Birecik
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / BİRECİK
: 153700
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/147 talimat
Muhammen Bedeli
:
1,008,848 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı 1. Kat (Giriş) Birecik / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİRECİKİCRA DAİRESİ
2014/147 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN :
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Birecik İlçe, Bağlarbaşı Mah. 1526 Parsel'de kayıtlı Tarla nitelikli taşınmazda borçlunun 3/24 Hissesi satılacaktır. Taşınmaz; II. Sınıf Kuru Tarım Arazisi üzerinde tesis edilmiş kısmen 45-50 yaşlarında kapama Antepfıstığı bahçesi vasfındadır. Antepfıstığı parsellerin bakımlı ve sürülü olduğu görülmüştür. Taşınmaz toprak yapısı itibari ile; killi-tınlı bir yapıya sahip olup, % 5-7 eğimli, erozyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece zengin olmayıp, orta derin profilli bir yapıdadır. Bitki ekolojisi ve floral yapısı itibari ile tipik bir iklim özelliği arz etmektedir. İklim özelliği gereği yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Yörede nispi nem oranının ve yağışın aylara göre dağılımının tarımsal açıdan uygun olması verimliliği artıran önemli bir unsurdur. Taşınmaz parsel Birecik İlçesine yakın olup, girdi sağlama ve ürünlerin pazarlanması açısından olumluluk arz etmektedir. Taşınmazın kıymet taktirine esas bilirkişi tarafından kullanılan teknik bilgi ve detaylar dosyamızda bulunan bilirkişi raporunda mevcut olup bilgi almak isteyenler 2014/147 Talimat dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
Adresi : Bağlarbaşı Mah. Kozlu Mevkii 1526 Parsel Birecik / Şanlıurfa
Yüzölçümü : Taşınmazın tamamı 153.700 m2 olup 3/24 hisse satılacaktır.
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.008.848,38 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın Uygulama Yönetmeliğinin 24. Maddesine göre toplulaştırma alanına alınmıştır.
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı 1. Kat (Giriş) Birecik / Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6 - Yeteri kadar satış ilanı hazırlanarak ilgililere tebliğ edilecek olup tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR